| ALEXANDRA1356 a întrebat:

In legatura cu el.
http://www.TPU.ro/......-pe-noi_2/
Tin la el mult. dar ceva e diferit in ultimul timp... mereu sunt pusa pe locul 2. Cand suntem doar noi 2 singuri, nu m-ar mai lasa din brate. dar cand sunt si prietenii lui, nici nu ma tine de mana. (de parca i-ar fi rusine) + ca jocurile sunt mai importante pentru. el decat mine. Azi a fost plecat cu niste amici din localitate. M-a sunat dimineata. Am vb un min si cateva secunde. :-j. A ajuns in seara asra pe la 7 (am aflat de la o prietena). Si nici macar nu m-a sunat. Ma cheama sa ies afara (in parc ), si cand sa ajung zice sa mergem pe un deal ( impr cu el si niste pr de ai nostri ). ieri de ex am refuzat sa ma duc, pentru ca aveam tocuri. Si-mi era lene sa ma duc sa-mi iau tenesii (cred ca daca tinea la mine.statea cu mine. Dar am ramas acolo cu o fata. si el a plecat cu baietii ). Inainte vorbeam toata ziua prin mesaje.de cateva zile, deloc. Mi-e parca urat sa-l caut eu. rusine... Ce sa fac?
Adica, mereu is pe locul 2. Oare sa ma despart de el?

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O problema pentru o relatie este: cat de independenti sunt cei implicati?
Cat este de implicat el o vezi cu ochii tai. Banuiesc ca nu aveti mai mult de 16 ani, asa ca nu mi se pare anormal ca el sa fie mai interesat de prieteni si jocuri decat de o relatie, si la fel ar trebui sa fie si pentru tine.
Cauta si tu sa-ti faci program singura, nu sta tot dupa el. Cand va hotarati sa faceti ceva impreuna - sa iesiti la plimbare, terasa, iarba verde, etc - o faceti de comun acord si atunci nu trebuie sa lasati nici unul sa intervina altceva din afara, dar de restul timpului va ocupati fiecare singur. Doar nu o fi sa va casatoriti de pe acum?
Dar daca sunteti peste 18 ani, sa zic, atunci relatia voastra ar trebui sa primeze, desi nici in cazul asta nu trebuie ca celelalte lucruri sa dispara, pentru o persoana implicata intr-o relatie este normal sa mai iasa cu prietenii ocazional, mai bine totusi sa iasa impreuna cu perechea la astfel de intalniri.
In final, toate aceste lucruri care afecteaza o relatie trebuie decise de cei implicati in acea relatie, sa se ajunga la un compromis intre asteptari si realitate.

| ImiIubescChinezul a răspuns:

Nu il lasa sa faca ce vrea din tine! Arata-i ca nu esti o "marioneta" pentru. el. Data viitoare cand te mai cheama pe-afara, mergeti unde vrei tu, nu unde vrea el, sau nu te du deloc. sa vezi cum reactioneaza. Daca vezi ca nu da nimic rezultate, lasa-l ca nu te merita! oh go on.