| ioana_5584 a întrebat:

In mod normal nu as spune nimanui dar am nevoie de un sfat si cred ca de la voi il pot obtine.Am o prietena foarte buna care are un prieten de 8 luni dar au mai fost despartiti in timpul asta si se cearta destul de des dar ea tine foarte mult la el, iar el e indiferent.eu sunt in aceiasi situatie tin la el dar nu atat de mult pe cat tine ea.amandoua suntem la facultate in acelasi oras si stam mai mereu impreuna dar locuim la 20 de km distanta si eu am fost de multe ori pe la ea acasa unde l-am cunoscut pe prietenul ei si m-am simtit foarte bine cu el se comporta foarte frumos cu mine.(chiar mai frumos decat cu prietena lui). ma tinea de mana mereu cand mergeam undeva chiar daca prietena lui era cu noi.si pe ea nu o deranja.cand eram suparata m-a facut sa nu mai fiu, imi lua apararea in fata prietenei lui mereu.nu stiu sunt prea multe chestii ce m-au facut sa tin la el si nu stiu ce sa fac.am incercat de multe ori sa-l uit pentru ca este prietenul prietenei mele dar ea are grija sa-mi aminteasca mereu de el.de multe ori cand plangea dupa el o lasam sa adoarma si apoi plangeam eu ca nu pot fi cu el.va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru ca nu stiu ce sa mai fac.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Nu te lasa pacalita asa usor.Totusi,prietenia ta cu cealalta fata este importanta.Nu o poti compromite pentru o relatie, te-ai certa cu prietena si nu ti-ar face o viata usoara daca decizi sa fii cu acel baiat.Trateaza-l ca pe un prieten si atat.

3 răspunsuri:
| doctorz a răspuns:

Pai este relativ simplu ce se intampla.Toti baietii sunt amatori de noi experientze! Dar daca tii la prietena ta, incearca sa te tii departe de el, cel putin pana ai confirmarea din partea ei ca nu mai este nimic intre ei 2.

| Roxxet01 a răspuns:

Wow interesanta poveste ...pai nu stiu eu zic sa astepti o perioada si daca ei nu se inteleg bine dar totusi au ramas amici si daca el vrea sa stea cu tine eu zic sa accepti dar sa ii ceri si parerea ei desi nu mai sta cu el eu cred ca ar fi mult mai bine sa stie ca o sa stai cu fostul ei prieten

punem si problema daca nu o sa se cere si nu o sa se desprta ...atunci daca el nu mai tine la el si tine mai mult la tine eu zic sa-i spuna in fata si nu cred ca ar fi nici o problema

big grinbig grinbig grin

| gyamica a răspuns:

Nici un baiat/barbat nu merita distrugerea unei prieteniiwinking!