| tinkerBELL_2566 a întrebat:

In momentul asta sunt foarte dezamagita de toti barbatii incat mi-as dori sa nu mai existe nici un barbat in lume.Am avut o discutie mai aprinsa cu un amic care mi-a confesat ca in fata mea nu si-a aratat niciodata sufletul, cum este el cu adevarat pentru ca nu ar fi vrut o relatie ci doar sex. Jur ca nu pot intelege de ce toti cer asta fara ca macar sa stie ceva despre tine.Adica lumea asta a devenit asa nebuna incat nu se mai tine cont de sentimente, de nimic si toti vor doar sex? De multe ori m-am gandit sa imi impun sa nu mai cunosc nici un tip pentru ca mereu ajung sa fiu dezamagita.Pana si cel mai bun amic al meu de suflet imi spune ca de fapt vrea doar sex.Frate nu suntem animale ca sa zicem ca nu judecam, suntem fiinte dar unii din pacate nu mai stiu ce e ala un sentiment curatcryingVa rog daca vreti sa fiti rautaciosi in raspunsuri mai bine nu ziceti nimic.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ai dreptate, din pacate.Problema este asa:din cauza accesului la informatie, s-a schimbat foarte mult mentalitatea tinerilor.De vina sunt parintii, scoala si televiziunile (pentru ca sunt mai accesate decat alte mass-media). Daca nu inveti un copil care sunt indatoririle si drepturile lui, te trezesti cu mici monstri! Fete preocupate mai mult de moda decat de scoala, aratand a "mici femeiusti" de moravuri usoare. Baietii, nu vor sa invete decat cum sa cucereasca mai multe fete. pentru sex, pentru a face lungi liste. Acesti tineri, uita ca mai intai trebuie sa invete pentru asi asigura viitorul. Uita-te cate greseli de exprimare, cate greseli gramaticale sunt pe acest site! Doresc cu totii sa absolve bacul, dar, in esenta sunt semianalfabeti din moment ce-si fac lectiile pe net. Pacat ca fetele se grabesc in a incepe viata sexuala atat de devreme, doar pentru a le face pe plac prietenilor. De aici incepe tragedia. O fata trebuie educata in spiritul puritatii si nu al decaderii. Baietii uita ca aparatul lor sexual, incepand de pe la 40 de ani se cam subrezeste.Isi spun, fac acum tot ce pot, sa nu am ce regreta in viata.Pacat,pentru ca sunt asigurati de o prostata in viitor. De aceea, ar trebui ca fetele sa deschida bine ochii cand vor sa se cupleze cu cineva.Cu cat sunt mai dezvoltate, mai cochete, mai libertine, cu atat vor fi o prada mai usoara pentru baieti.care le percep doar ca pe obiecte de distractie.

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eiiiiiii, calm down, little girl. Tu nu crezi ca problema e la tine, daca toti din jurul tau vor de la tine numai sex?
Asa cum tu te vaiti, imi este si mie usor sa tip si sa spun ca toate femeile sunt materialiste, dar sunt constient ca exista si CATEVA care stiu sa pretuiasca iubirea si sentimentele frumoase, si acele cu siguranta nu vin pe-un spatiu virtual sa tipe. Iar daca o fac, pica in prapastia ipostazei de mirosinite.
Si nu mai strigati ca barbatii sunt porci si se gandesc numa' la sex, fiindca si voi femeile va ganditi la asta, numa' ca va exprimati mai putin si va ascundeti dupa perdea.
p. s. - daca un barbat iti vorbeste de sex in astfel de conditii, pune-ti problema Tu femeie!

| Damian a răspuns:

Si eu acum am o boala pe femei ca m-a dezamagit curva si s-a dus la altu, dar nu toate sunt la fel, exista oameni care vor si iubire, este o problema de timp pana iti gasesti partenerul ideal

| GabiArian22 a răspuns:

Wow wow wow calmeaza-te nu mai fii asa aprinsa bun poate tipu' a vrut doar sex dar crede-ma ca sunt multi baieti care nu se gandesc doar la sex... dar de femeile care se joaca cu sentimentele barbatilor nu zici nimic? aaa stai la voi e ok treaba asta :-J

| Barajag a răspuns:

Dramatizezi draga mea, amicul tau ti-a spus doar dorinta lui, nu si faptul ca ar vrea sa faceti sex, este adevarat ca "majoritatea" isi doresc sa ajunga in pat cu prima care le iese in cale.Si totusi mai exista si baieti(barbati) care nu doresc neaparat sa faca sex.Sincer,noi femeile, exageram uneori in privinta lor.Bafta!

| Razvan a răspuns:

Se pare ca nimeni nu s-a putut abtine din a fi rautacioslaughing
Si clar, nici eu nu fac exceptiewhistling
Si eu am un bun amic, Stef.Si la el problema se pune pe care o mai intinde seara asta si unde. Dar pe mine nu ma deranjeaza asta. Din contra, daca se gasesc fete disponibile de ce nu? Ce dragoste?laughing
S-a indragostit o singura data si de atunci a zis ca le arde pe toate care le prinde.Si ca sa fiu sincera a prins destuloh go on
Eu il inteleg. Daca as fi baiat as face la fel. Poate si mai rau
Ar fi si pacat sa refuze cand o fata se da la el.Sau sa stea doar cu o fata.De ce, cand fac atatea coada la el?
E frumos, nu neg, nici nu zici ca e roman, tocmai de aia i-am recomandat cu caldura sa o tina tot asa cu conditia ca atunci cand se va insura sa se potoleasca
Dar, la cum il cunosc, o sa coboare amantele pe teava de scurgere zi si noaptelaughing

| Miauti a răspuns:

Si eu urasc barbatii as fi vrut ca tine sa dispara toti, si sa fiu singurul barbat din lume. Dar uite ca nu e.

Cum mai ca pana acum te laudai cu el si il ridicai in slavi... Eeee viata is sucks.

Si cum zice dl Harciog asa sunt si femeile cand te vad ca nu ai bani iti dau papuci.

| Hombre a răspuns:

Mda. Draguta pentru a evita aceste neplaceri din cauza barbatilor exista o cale de a rezolva problema ta, la manastire, dar inainte de asta ia aminte cate ceva. Din punct de vedera al anatomiei umane sexul este de natura fireasca, femeia este in aparare iar barbatul in atac (este explicat anatomic-stiintific aceasta) si spre deosebire de celelalte vietuitoare ale planetei suntem singura specie care suntem inzestrati in codul nostru genetic cu capacitatea de a face sex si de placere, nu doar pentru procreere ca celelalte specii.Aspectul de plangacioasa pe care il afisezi aici arata ca esti lipsita de experienta si esti la inceputul multelor alte mai grave situatii in care te va pune viata. Daca arati totusi bine "ca animal" vei avea multe interpelari in acesta cauza si ar trebui sa te consideri norocoasa ca natura a lucrat frumos la tine si nu iti mai ramane decat sa fii diplomata in a refuza toate cererile care iti sunt propuse si a le accepta pe acelea care le doresti, simplu. Daca o femeie este urata este pusa in situatia devantajoasa fata de una frumoasa si trebuie sa faca ea primul pas spre a-si satisface asfel de placeri si nu mai face pe minorosita ca tine.Lasa abureala asta cu sentimente inaltatoare, filozofii gen"Eminescu-Micle" si rahaturi din astea ca formarea unui cuplu se face pe vazut- placut, se inteleg, se unesc la viata amandoi si gata.Nu te obliga nimeni sa faci sex, poti sa ramai asa toata viata cine te impiedica.

| AdelinaC a răspuns:

Sunt de acord cu tine, dar stai linistita. Oameni sunt de toate tipurile iar baieti-animale care sa vrea doar sex au existat din totdeauna si inca vor mai exista, important este ca tu sa nu ii cauti, ci pur si simplu sa ii ignori.Mai sunt si persoane, baieti-oameni, seriosi care sa nu caute sex la o fata dar sunt foarte rari si trebuie sa stii unde sa ii cauti si trebuie sa ii meriti.Sexul e doar la animale, la oameni este dragostea, o taina care sa uneasca 2 oameni fara sa urmareasca vreo placere.
Sfatul meu ar fi sa te linistesti o perioada apoi sa incerci sa fii tu in primul rand o fata serioasa, cu sufletul curat care sa merite un baiat normal. Apoi incearca sa te apropii de locurile de oameni culti si seriosi si va fi imposibil sa nu iti gasesti macar un amic care sa fie curat.

| tinkerBELL_2566 explică:

Nu ma mai chinui sa dau replica nimanui ca oricum nu are rost, fiecare avem opinii diferitewinking. Si pentru curiosi sa stie, nu sunt mironosita, nici la manastire nu m-as duce, sunt o tipa cat se poate de normala si eu fac sex, nu am zis nu. Dar imi doresc o relatie si realizez ca barbatii pe care eu ii cunosc nu vor relatii, ci doar sex.

| tinkerBELL_2566 explică:

Nu degeaba ti-o fi pus lumea stupidlaughing