| OlGuTsIkA_3343 a întrebat:

In primul rind salut tuturor.Deci povestea mea suna in felul urmator.Am fost in luna iunie la o tabara pe 10 zile.Acolo m-am apropiat foarte tare de un baiat, sigura problema este ca suntem din diferite localitati nu foarte departate dar totusi.La tabara totul a fost foarte frumos nu imi venea sa cred ca chiar se intimpla asta. Dupa ce am venit acasa ne-am intilnit numai odata la 2 saptamini dupa sfirsitul taberei.Atunci am simtit deja ca un fel de zid intre noi, nu mai era totul ca la inceput.Nu am vrut totusi sa uit sentimentele traite la tabara si am continuat relatia(nu i-am spus nimic atunci). Apoi de la sfirsitul verii nu am avut interenet 2 zile si nici bani pe cont la mobil si am plecat la bunika. El m-a sunat dar eu nu am auzit mobilul(si acum regret asta). Cind am venit acasa ne-am despartit.Nu ne-am certat dar am ajuns la conclui\zia sa ne despartim caci el se-a pus pe un site de socializare ca si cum disponibil iar eu i-am spus ca daca nu mai ai incredere in mine ne despatim.Am ramas prieteni.Mai vorbim... dar eu am inceput sa ii simt lipsa foarte mult. mii dor de elIn acest timp el a mai avut citeva relatii.Cu putin timp in urma(cam vreo 2 saptamini)o prietena de-a mea l-a intrebat cum iti mai merge cu dragostea la acre el a raspuns ca nu este cu fata de care este indragostit. a da si inca ceva el are un site online cu muzica...si eam si eu pe acolo intimplator am vrut sa vad ce mai e nou si mi-a facut o de dedicatie muzicala in care spunea ca daca ar putea da timpul inapoi ar pretrece cele momente tot cu mini si ca nu regreta nimic din ce sa intimplat la tabara.Ieri staind tot pe acel site(este si chat acolo)ma jukam cu ink vreo 3 fete si 2 baieti adevar sau provocare si mie mi-a cazut adevar. Unul dintre acel baieti este fratele de cruce al lui fostul meu prieten(fostul meu prieten nu era pe site)si el m-a intrebat daca inca il mai iubesc pe fratele lui.De la inceput nu am dorit sa raspund da pina la urma i-am spus ca inca il mai iubesc pe fratele lui.Acum il vreau inapoi dar imi e frica ca el a trecut peste relatia noastra si inca ceva ma tem ca sa nu fie cu sa spun ca cind o sa obtin ce vreau deja sa imi pierd interesul. Voi ce parere aveti despre aceasta situatie? mersi anticipat de ajutor promit funda promit

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce refuzi sa vezi adevarul?
V-ati indragostit unul de celalalt,este foarte clar!
El,de ce ar vrea sa dea timpul inapoi,tu de ce il vrei inapoi?
Singura voastra problema e de timing si comunicare.
Cu alte cuvinte,gaseste modul in care sa va rezolvati neintelegerile,au fost coincidente nefericite si nimic altceva.
Cauta-l,spune-i ca vrei sa va vedeti, fixati intalnirea si spune-i adevarul.
Sa nu te grabesti sa-ti raspunda, lasa-l sa-si revina si sa iti spuna ce vrea.Nu cred ca va fi vreo problema, pentru ca pe tine te vrea.
Deci, pune-ti creierul in ordine si cauta-l.Asa nu se mai poate,el nu e cu fata de care e indragostit, tu oftezi pe site-uri!
Hai, curaj si mult noroc!

| youmail a răspuns:

Cred ca am inteles 90% din genul tau de persoana
Doresti ceva ce nu poti avea, iar atunci cand ai iti e indiferent.
cel mai des asta se intampla la baieti dar... vad k se mai intampla si la voiwinking
Acum discutand putin mai serios, daca chiar il iubesti cu adevarat du-te tu la el si spune-i ca ai ajuns la el in localitate si sa va intalniti.
Cere-i cateva ore din viata lui apoi spune-i ca de nu ii va conveni nu il vei mai deranja.
Cand il vezi saruta-l pasional asa cum nu ai mai facut-o niciodata.
nu va avea cum sa te refuze. Pune-i mainile de gat si spune-i direct: - Te iubesc si te rog sa ma ierti ca am fost prostuta ca ti-am dat voie sa iesi din viata mea. Inimioara mea m-a impins la tine si eu nu am avut de cat sa o urmez.
Crede-ma nici un baiat normal la cap, si la suflet nu te va reufiza.
Mult succes si nu uita sa ne spui cum a fost.
Puupik mic