| smileysmiley a întrebat:

In seara aceasta am avut primul meu sarut cu un baiat care am aflat ca ma place de doar 3 zile. El mi-a spus ca ma place 100% si ca ma intelege daca eu nu-l plac. In seara asta, afara, mai pe inserate m`a luat de gat de fata cu 4 colege de`ale mele si de mana si ne-am dus dupa o cladire unde ma tinea de gat si de mana si ma intreba daca tin la el si daca vreau sa fiu cu el dar eu nu stiam ce sa zic. Si asa s`a apropiat de mine si m`a sarutat cu limba dar sarutul nu a durat foarte mult 2 reprize a 10 secunde si atat. Apoi am mers la colegele mele si la un coleg de`al lui unde am stat putin dar pe mine m`a sunat mama si am plecat.
Acum imi tot sta gandul la acel sarut si mi se pare un pic scarbos si nu sunt fericita deloc ba mai mult stau pe ganduri si nu inteleg nimic.
Parca pe baiatu asta l`as place dar totusi nu indeajuns de mult
Ma sfatuiti si pe mine ce sa fac? Va rog mult de tot...nici nu vreau sa il ranesc pentru ca eu mi-am dat seama ca ma place si e foarte de treaba. Dar asta e faza ca nu as mai vrea sa se mai intample asta odata si eu l`am rugat sa tinem secret ca nu vreau sa afle diriginta mea care nu va mai zic si nici parintii meisad
LA voi cum a fost primul sarut?
Astept cat mai multe raspunsuri si sfaturi.
Multumescsad

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai un sarut nu e nimic rau, crede-ma, nu ai de ce sa iti faci griji, nah ca la inceput poate ti se pare scarbos si ti-e rusine, dar pe parcurs ai sa vezi ca nu e asa cum crezi, oricum vei ajunge sa saruti la viata ta, ca intr-o relatie asa e...happy, ce treaba ar avea diriginta cu faptul ca te-ai sarutat cu acel baiat, astea sunt chestii personale, nu e asa mare lucru.La mine primul sarut mi s-a parut si mi-e putin `ciudat`, dar pe parcurs m-am obisnuit, e normal sa iti fie rusine, asa am patit si eu, sdar acum nu mai am probleme, ai sa exersezi mult iti spun euhappy, depinde si de varsta care o ai tu si a lui, poate inca nu esti pregatita de o relatie daca iti pui atatea intrebari si dubii, lasa-te purtata de val si nu te mai gandi la ce a fost, daca iti place baiatul atunci nu rata ocazia de a fi cu el, daca nu iti place atunci spune-i frumos ca il vrei doar ca amic, oricum ai timp pentru relatii.

| Bacemi a răspuns:

Primul sarut este ceva de neuitat la oricine. In primul rand tu te gandesti ca nu ti-a placut acel sarut pentru ca te gandesti la el ca la ceva rau. Nu e nimic rau ca v-ati sarutat. Parerea mea este ca ar trebui sa ii dai o sansa. Nu il placi cum te place el dar asta pentru ca nu il cunosti atat de bine. Incearca sa afli mai multe despre el. Poate la un moment dat o sa ti se para mult mai interesant. Prima impresie conteaza insa nu trebuie sa fie prima. Cauta sa mai vorbesti cu el, mai iesit un pic, atat cat sa iti dai seama daca e un baiat bun. Poate iti dai seama ca seamana cu baiatul viselor tale. Succes!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ti se pare scarbos pentru ai fost nepregatita, dar un sarut e ceva foarte frumos crede-ma. Daca te place, interactioneaza mult cu el.

| IngerPierdut a răspuns:

Cred ca ai fost putin speriata ca sa nu afle parintii si diriginta ta si de aceea ti s-a parut un pic neplacut. Poate ca nici nu l-ai placut suficient de mult, poate ca nici nu erai pregatita suficient mai ales ca nu ai avut facuta o incalzire inainte si te-a sarutat direct cu limba happy. Ideea este ca a fost un simplu sarut iar cu timpul te vei obisnui cu gandul ca un sarut nu este nimic rau.Mai ales daca tii la persoana respectiva.

| DeeAnna. a răspuns:

Fa ce iti spune inima.Asa e prima data. Dar ai sa vezi ca totul va fi bine.Esti doar emotionata.
Primul sarut intotdeauna e altfel.
Tie ti se pare scarbos pentru ca ti-a fost rusine si ai fost luata pe nepregatite.

Succes,!

| smileysmiley explică:

Multumesc mult pentru sfaturi:*...Da.am aflat ca el ma place de anul` trecut dar a vazut ca nu`i dau atentie si de aia nu mi-a zis nimic.
Acum nu stiu ce sa zic, parca il plac, cand ma uit la el imi tresare inima si mi-au spus multi colegi de`ai lui ca el ma place si ca vrea safie cu mine. Acum, in seara asta n`am avut ocazia sa mai facem odata asta.
Monyk16: Diriginta noastra nu e de acord nu relatiile de la varsta noastra.eu am 14 ani fara cateva luni si el are 14 ani si ceva. Si o fata a fost cu un baiat cu care nu a facut nimic si ii tinea mereu moralastraight face...si eu nu vreau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul sărut... a fost de neuitat, un vis, pur şi simplu atât de frumos. deşi să ştii că nici mie nu mi-a plăcut aproape deloc, abia apoi mi-am dat seama cât îmi place, şi te înţeleg, dar să ştii că nu este nici o ruşine, este un fel de a manifesta iubirea.
Inima ta îţi va spune dacă cu adevărat vrei să fi cu el, este clar că te place, într-adevăr, şi ţine la tine, poate te place de mult mai mult timp, nu ai de unde ştii.
Sper să faci alegerea corectă, dacă îl placi, sau dacă nu, ştiu că gândurile tale acum sunt încurcate, dar după un timp vei găsi lumină.
Mult succes, şi zi de zi să ai o zi bună kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sarut cu limba nu e o problema la mine primul sarut a fost la varsta de 14 ani cand un tip super dragut m-a sarutat cu limba si i-am spus ca daca vrea sa fim impreuna trebuie sa-mi demonstrezeze mai mult eu iti recomand sa il tragi o data pe baiat intr-un loc ascuns si sa incepeti sa va sarutati eu asa am facut dupa ce ma saruta prima oara mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai eu am o mare problema sunt cam>ingrozita< pentru ca eu nu styi s sarut s sunt l varsta cand mai am putin s demin majora s am tot vazut eu site-uri in ultima vreme dar dupa ce s ating varful limbi c s mai intampla? stiu c nu merge asa stiu ca trebuie practica dar mai stiu ca nu am cu cine sa practic s am ajuns in punctul cand as avea d unde sa aleg insa niciunuia nu indraznesc sa-i spun ca eu nu stiu sa sarut.imi este sincer rusine. e faza ca daca ma fac de ras o sa afle toti pentru ca. o sa se afle asta stiu mai bine ca orice s o sa ma fac de cacao rau oricum e super naspa s faptul ca nu stiu sa sarut ma inm[iedicat sa fiu cu baieti care imi plac si ma impiedica. e usor d zis ca vn d l sine dar nu e asa. e acea groaza s nu gresesti s ca este prima oare s multe altele cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stati Impreuna.NU il parasii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii spui pur si simplu ca nu-l placitongue sh astepti persoana potrivita:* daca ti s`a parut scarbos inseamna ca nu-l placi

| buddydude a răspuns:

Eu zic sa te mai intalnesti cu el ca sa il poti cunoaste mai bine, apoi iti dai seama de ce simti cu adevarat...winking...si eu am fost in aceeasi situatie cu un tip pe care nu stiam sigur daca il plac. apoi am iesit cu el si raspunsul a venit singur! laughing

| lore4 a răspuns:

Primul meu sarut a fost in 4 ianuarie cand am fost plecat in Slovacia cu parintii si un grup mai mare din orasul nostru.Acolo l-am cunoscut pe el care se pare ca-mi era vecinlaughingchiar nu-mi cunosc vecinii=)apoi in urmat seara am ramas singurii intr-o incapere m-a intrebatam prieten eu am zis ca nu apoi l-am intrebat daca are prietena...eu stateam pe canapea sau scaun nu stiu ce era e o venit infata mea si m-asarutat.era magnific perfect nu stiu cat ne-am sarutat cred ca fff mult apoi l-am auzit pe frate meu ca ma cauta sa mergem la masa de atuncea ne-am mai intalnit doar suntem vecinilove strucklove strucklove struck