| deedeelina a întrebat:

In seara asta, pe la 18 si ceva mi-a venit ciclul menstrual. In seara asta trebuie sa incep sa iau anticonceptionale. Intrebarea mea este: e vreo problema daca incep sa le iau de la ora 21? adica e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Nu e nicio problema daca le iei la ora 21, dar de acum inainte trebuie sa le iei doar la ora respectiva.E indicat deci sa le incepi la o ora convenabila.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E absolut in regula.

| RXN a răspuns:

Da,esti protejata de la prima pilula, intrucat le iei din prima zi de ciclu.happy

| AnGeL a răspuns:

Nu se va intampla nimic daca le iei mai tarziu

| Foca a răspuns:

Buna. Dar de ce trebuie sa le iei. Daca ti-a venit ciclu Nu trebuie Sa iei nimic. Si daca ar trebui sa le iei Nu ar fi nici o problemawinking
Succes.
Ciaowinking

| deedeelina explică:

Le iau sa`mi tratez chisturile. si sa nu mai folosesc prezervativul. protejata sunt de la prima pastiluta?