| fofinha a întrebat:

In ultimul timp prietenul meu este mai rece cu mine si asta ma pune putin pe ganduri nu stiu ce se intampla, el spune ca e din causa serviciului si ca este obosit dar nu mi se pare ca este asta. eu sunt super geloasa si de fiecare data cand intervine o problema cat de mica ar fi ma gandesc ca are pe alta. nu vreau sa il stresez cu crize de gelozie si de aceea nu insist cu aceasta intrebare. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Aaa, nu stiam ca sunteti intr-o tara cu clima mai blanda! Oricum un barbat bine nu are cum sa nu fie asaltat si de alte fete din jur asta e clar nu? Asa cum si tu esti apreciata si dorita de alti barbati, deci totul e sa aveti incredere unul in celalat! Increderea reprezinta peste 80% intr-o relatie, deci eu zic ca pana la proba contrarie sa incerci sa ai incredere nu? Multa bafta si un weekend plin de iubire!

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Si eu sunt in aceeasi situatie momentan! Si prietenul meu imi spune la fel,ca este obosit,ca el munceste nu sta degeaba ca mine! de multe ori chiar e foarte rece, ma evita,se baga in pat si se culca! deci. eu ce sa mai cred? Si eu sunt geloasa, si imi fac tot felul de idei. dar pana nu il prind cu ceva nu am ce sa zic sau sa fac. Asa ca stai linistita. pana la urma si noi daca am avea servici cine stie poate la fel de obosite am fi si noi si nu am mai avea chef de nimic! nu stiu. Dar stai linistita oricum, asa sunt barbatii! Trebuie doar sa avem incredere in ei! Sau macar sa incercam sa avem incredere! si sa nu mai fim geloase! Bafta :*:*:*

| superdorex a răspuns:

Sa nu-l stresezi cu gelozia! Asa il vei pierde sigur, e normal ca in aceasta perioada sa fii mai obosit nu? E iarna cu vremea schimbatoare, poate are si un serviciu stresant si atunci trebuie sa-i acorzi circumstanta atenuante nu? Cand va intalniti cum se manifesta? e mai retinut? nu mai e la fel ca inainte? Daca atunci cand sunteti impreuna el nu mai e la fel e posibil sa fie o alta problema, dar daca el iti arata aceleasi sentimente nu ai de ce sa iti faci griji! Multa bafta!

| fofinha explică (pentru superdorex):

Cand ne intalnim vorbeste cu mine ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, este totul bine dar am observat ca evita iesirile, si timpul petrecut impreuna este de fiecare data mai putin. in plus saptamana trecuta a primit un mesaj de la o fata pe care nu o cunos intrebanu-l ce face la 1 noaptea. nu este vorba de vreme pentru ca eu sunt in portugalia si aici nu este o schimbare foarte mare.cat despre munca, are o firma deschisa, deci tot ce face sunt acte si alte minuni de genul asta. el spune ca daca ar fi vorba de alta femeie mi-ar spune si ar ramane cu ea ca el mereu a fost sincer cu mine si nu ar avea motiv sa ma minta si saptamana trecuta mi-a zis sa merg sa locuiesc cu el ca sa vad si eu cum ajunge in fiecare zii acasa si sa ma canving ca nu ma inseala doar ca este foarte greu ca eu sa fac asta pentru ca el locuieste la 100 si ceva de km de scoala unde invat.

| superdorex a răspuns (pentru fofinha):

Aaa, nu stiam ca sunteti intr-o tara cu clima mai blanda! Oricum un barbat bine nu are cum sa nu fie asaltat si de alte fete din jur asta e clar nu? Asa cum si tu esti apreciata si dorita de alti barbati, deci totul e sa aveti incredere unul in celalat! Increderea reprezinta peste 80% intr-o relatie, deci eu zic ca pana la proba contrarie sa incerci sa ai incredere nu? Multa bafta si un weekend plin de iubire!

| Ecea a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...
Intr-un fel poate fi si oboseala, dar nu prea imi vine sa cred.
Si eu lucram intre 13 si 18 ore in unele zile,dar relatia nu o neglijam.

Cat despre gelozie,este o prostie. Oricat de gelos poate fi un om,daca partenerul vrea sa insele, o face, fara sa tina cont de cat de gelos/a este iubiul/a.

| Crocaa a răspuns:

Ultima oara cand am auzit fraza asta cu oboseala de la servici, distantare si tot tacamul a fost cand prietena mea a aflat ca a fost inselata dupa o relatie de 3 ani.Asa ca...atentie la neatentie, poate iti scapa niste mici detalii.Si culmea,cea cu care o insela era colega lui de servici, acum se explica orele prelungite de lucru! Un baiat nu are motive sa fie rece cu prietena lui, decat daca isi gaseste alinarea in alta parte!

| fofinha explică (pentru Crocaa):

Problema este ca eu ii vorbesc frumos si incerc sa ii fac mereu pe plac. niciodata nu i am spus ca nu pot sa fac ceva anume cand mi-a cerut. nu cred ca ii lipseste nimic de la mine. noi am vorbit mult despre asta si stim foarte bine ca daca se va intampla sa intervina o alta persoana cel mai bine este sa vorbim si sa rezolvam problema cu maturitate.deci nu as prea avea motive sa ma gandesc ca exista alta femeie in viata lui. nici eu nu stiu ce sa gandesc.pfff

| crissyyo a răspuns:

Poate e doar stresat diin cauza serviciului si atat! doar o criza pe care incetul cu inceputul o veti trece si faptul ca esti geloasa nu ma duce decat cu gandul ca-l iubesti foarte mult! Lasa-i putin spatiu sa respire si sa-si adune gandurile si isi va reveni curand :* Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatiile se mai schimba. nu te gandi si tu asa brusc ca are pe altcineva. barbatii sunt mai interiorizati, poate nu merge bine la munca. se streseaza tare cand au probleme la munca...da-i putin spatiu. doar arata-i ca esti acolo pentru el si ca se poate baza pe tine. numai bine!