| Tttrrrrrooo a întrebat:

În urmă cu 11 zile,din ce îmi arată calendarul fix cu o zi înainte de ziua ovulației am făcut sex neprotejat iar iubitul meu și a dat drumul în mine,am făcut teste dar degeaba sunt negative, de ce? există șansa să nu fi rămas însărcinată?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Testele se fac doar dupa 21 de zile de la actul sexual, degeaba le faci acum nu vor indica nimic.

| Mazarin a răspuns:

Daca gandesti si sa te comporti ca un robot este foarte posibil sa nu fi ramas. Doar daca partenerul isi da drumul in tine nu este suficient. Trebuie sa fii si tu pregatita sa-l primesti. Si mai ales trebuie sa stie si el ca ai programat o intalnire la tine in burtica/

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face dupa 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

Testul facut dupa 11 zile este inutil si arata eronat, fiindca hormonul gravidiei nu poate ajunge atat de repe in urina.
Repeta testul DUPA 21 de zile!