| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani eu si prietena mea am incercat sa facem anal si oral, iar acum nu ii mai vine ciclul. Au fost multe certuri intre mine si ea luna aceasta si a plans foarte mul, se poate sa fie din aceasta cauza? Mentionez urmatorele simptome: sani tari, crampe abdominale, o dor ovarele din cand in cand si urina este de culoare inchisa. Nu a facut test de sarcina. Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac... nu vrem o sarcina, suntem tineri.

14 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Sexul anal are niste consecinte. Pune-o sa mearga la un ginecolog, ca poate sa aiba si o infectie intravaginala, chiar daca ati facut doar anal si oral. In ceea ce priveste sexul, ar trebui o educatie mult mai serioasa printre tineri. Si obligatoriu in scoala si acasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infectie urinară poate fi, du o la doctor, ce varsta are? Sa si facă ecografie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca inca inainte de a-ti incepe viata sexuala ai fi inceput sa te documentezi pentru a invata si detine informatiile necesare, in acest moment nu ai mai fi atat de ''ingrozit/bulversat'' fiindca ai sti/cunoaste ca ciclul menstrual poate fi regulat adica sa aiba mereu aceeasi lungime ca numar de zile sau sa fie neregulat, caz in care lungimea ca numar de zile este diferita/variabila de la un ciclu la altul. De asemenea ai fi aflat si ai cunoaste si faptul ca intreaga desfasurare a ciclul menstrual este DIRIJAT HORMONAL din prima pana in ultima zi a ciclului si NU poate fi influentat de practicarea sexului oral sau anal si nici de certuri, suparari, etc. Starile fizice mentionate precum : sanii intariti, durerile din zona ovarelor dar mai ales existenta crampelor abdominale, pot fi considerate ca reprezinta simptomele premenstruale si in consecinta indica faptul ca pornirea menstruatiei este iminenta. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Trebuia sa ii vina pe 22 si nici astazi nu a venit, din cand in cand mai are dureri la ovare, dar rar, iar sanii sunt tari si o dor. De ce nu a venit inca menstruatia?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce legatura are analul, oralul si certurile, cu sarcina?

| SkyPilot a răspuns:

Cand faci sex anal exista riscul sa ii "oferi" domnisoarei o infectie vaginala sau urinara cu e-Coli. E foate neplacut, simti ca te arde. Daca termini in ea la anal, "locul" nu se poate spala cum trebuie si exista posibilitatea sa curga peste ceva timp (1-2 ore) si sa va treziti cu o sarcina. Probabilitatea este mica, dar nu e imposibil. Un OB introdus la inceputul "activitatii" si lasat acolo 2-3 ore reduce dramatic riscurile. Cititi si voi inainte de a trece la fapte.
Ceea ce mentionezi ca simptome sunt simptome premenstruale. Iar o zi de intarziere nu este intarziere. Mai asteptati 3-4 zile pana sa va impacientati. Daca chiar vreti sa va linistiti cu sarcina, sa ia pastila de a doua zi dar EXACT CUM SCRIE IN PROSPECT!
Testul de sarcina se face peste 2 saptamani de acum.
Lamuriti-va si cum este cu calendarul. Ati facut-o exact in perioada ovulatiei!
Si ar fi o idee buna sa te porti frumos cu domnisoara, mai ales daca iti ofera toate cele.

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Nu m.am terminat, e a doua zi in care nu a venit mentruatia si au durut.o ovarele si rinichii putin...

| ywar a răspuns:

E minunat ca v-ati gandit sa faceti sex, inainte de a fi minim informati cu privire la consecinte. Eu cred ca uneori o faceti din teribilism, avand in vedere ca voi vreti sa fiti mai maturi-dar NU aratati acest lucru! Si e foarte bine ca ati facut-o si anal si oral, ca-n filme, ce mai!
Sunteti tineri - dar asta nu va scuteste de probleme! Daca ai facut-o cu ea anal si oral (nu obligatoriu in aceasta ordine happy ) asta inseamna ca nu exista sanse sa ramana gravida. Daca ai terminat in ea (anal) poate ti-a scapat si putin laptic in savarina si atunci da! e posibil sa fie cu noroc! Ma intreb, de ce sunteti voi atat de infantili?

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu există o sarcina. Simptomelr descrise indică faptul că o să-i vină curând (in afară de urina închisă, care poate fi de ex de la consumul scazut de lichide).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m.am terminat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuia sa ii vina pe 22 si nici astazi nu a venit, din cand in cand mai are dureri la ovare, dar rar, iar sanii sunt tari si o dor. De ce nu vine menstruatia?

| Teo29 a răspuns:

Nu vreti sarcina, lasati perversiunile si daca vreti sa aveti contact sexual, protejeaza-te cu prezervative. Poti sa ti le comanzi si de pe mega-image sau eMAG daca ti-e jena din farmacii sau Kaufland...

| Basilievski a răspuns:

Nu ramane gravida fratele meu, stai linistit. Sexul anal duce la mai multe boli decat cel vaginal, poate are un herpes sau ceva.

| Anonima283 a răspuns:

Dacă are urina închisă la culoare probabil a răcit.