| DannyBoy84 a întrebat:

In urma cu 3 zile m-am despartit de iubita mea. A mai vrut sa plece inca o data dar mi-a promis ca va ramane impreuna cu mine pana dupa Paste,cu toate ca nu s-a tinut de cuvant. Mi-a spus ca ma iubeste, mi-a si demonstrat asta de-a lungul timpului dar a mai precizat ca nu ii poate iesi din cap o relatie din trecut de a mea care am avut-o cu o fata in urma cu 11 ani si ca toata ziua se gandeste la asta in mod obsesiv. In momentul de fata, a spus ca vrea sa se impace cu fostul ei care nu este aici este plecat in strainatate si ca il asteapta pe el sa vina de dincolo sa o ia si pe ea sau sa ii trimita bani de drum.Momentan nu mai sta cu mine,sta la neamurile ei in acelasi oras cu mine, iar neamurile ei ma mint ca ea nu este acolo desi eu stiu 100% ca acolo se afla. As vrea sa o intorc sa nu faca vreo prostie si sa plece, deoarece pe viitor nu as mai putea sa ma impac cu ea daca s-ar atinge alt barbat de ea.Ma puteti ajuta cu raspunsuri si pareri va rog frumos?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

O lasa sa se duca indiferent ca o scoate altul la produs.Tu nu ai nici macar putin respect de sine? Pentru ce sa te mai complici da ea a spus clar ca pleaca? Sa se duca neagra si esti prea prost daca o opresti in loc sa iti cauti una pentru tine!

| DannyBoy84 explică (pentru FABULOSUL6000):

Ba da JONY6000 am respect de sine cu toate ca s-ar putea sa zici ca nu se vede. Dar tinand cont ca ne-am iubit mult si ea a si demonstrat asta pana nu demult nu a spus-o numai din gura.Problema este ca ea era obsedata de o idee ca am fost eu cu o fata in urma cu 10-11 ani si mi-a spus intr-o zi ca vreo 3 luni s-a gandit zilnic la mine si la aia si nu poate sa isi scoata ideea din cap. Apoi dintr-o greseala in urma cu cam 12 zile a intrat ea pe fb sa se joace un joc de pe contul surorii ei si un fost iubit de cand aveau ei 16 ani a salutat-o pe sora ei si uite asa s-au rebagat in vorba : Ce mai faci? pe unde mai esti? cum o mai duci? cum iti e relatia cu Danny a intrebat-o ala.Tin sa precizez ca e foarte incapatanata si cateodata vorbeste aiurea si din dusmanie. Tocmai acum am venit de la bunica ei unde sta ea de 3 zile incoace de cand a plecat de la mine si ma dusesem sa ii duc hainele sa i le las acolo la usa. Apoi am sunat-o pe bunica ei si i-am zis : Bunica, iesi te rog sa iei geanta cu hainele ei ca i le-am lasat la poarta. La care bunica a zis : De ce nu ai intrat in casa? Hai vino inapoi! Si m-am dus inapoi, am stat si cu ea de vorba in spate in curte la o tigara dar nu am vrut sa vorbesc despre impacare ca sa nu par slab. Si maine am fost invitat din nou si nu stiu ce sa fac in continuare. Sunt complet in ceata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca ti-a zis ca te iubeste ca doar nu o doare gura. Doar ca te iubeste atat de mult incat a renuntat la tine pentru un viitor plin de incertitudini, alaturi de altul.

Si noi de unde sa stim daca i-ar fi mai bine cu tine decat cu el? Sfaturile noastre ar trebui sa tina cont si de sentimentele celuilalt.

Sa se duca unde vrea ea, tu nu poti decide in locul ei. Si daca te-a lasat pentru unul care nici macar nu e in zona, e clar ca alti barbati se vor atinge de ea, nu pare genul statornic.

| DannyBoy84 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai am venit de la ea krakilla, am fost pana la bunica ei unde sta ea de 3 zile incoace de cand a plecat de la mine, ca sa ii duc geanta cu toate hainele si lucrurile ei. I-am lasat-o la poarta am sunat-o pe bunica si i-am zis : Bunica deschide usa si ia hainele ca i le-am lasat la poarta! La care bunica a zis : Dar de ce nu ai intrat Danny inauntru? Hai vino inapoi! Si m-am dus am stat si cu ea de vorba dar nu am vrut sa vorbesc despre impacare, am dat-o doar asa in amicitie. Si maine e vorba sa ma duc din nou si nu stiu ce sa vorbesc ce sa fac...Iar cu vorbele cu impacatul cu un fost prieten de cand aveau ei 16 ani a fost doar asa ''rea de gura'', pentru a ma face pe mine gelos si a ma enerva nu stiu care era scopul. Azi mi-a spus ca vrea sa ramana in oras si sa isi gaseasca de munca.Am intrebat-o dar cu plecatu la fostul ce faci? te duci dincolo cu el/la el sau ce faci? Si ea a zis : Nu stiu ce sa fac, nu m-am hotarat inca. Habar nu am ce sa fac sunt total in ceata. Mi se pare ca ar vrea cumva sa o dam la pace dar are orgoliul prea mare sau o retine ceva...

| LoseYourMind a răspuns:

Las-o sa isi hotarasca singura viirorul, pentru ca doar ea e responsabila de alegerile si consecintele faptelor sale! Tu nu prea ai nici un drept sa o opresti daca ea simte ca il vrea pe celalalt! E clar ca inca tine la el! sad

| DannyBoy84 explică (pentru LoseYourMind):

Eu o las LoseYourMind sa isi hotarasca singura viitorul, chiar astazi mai devreme am fost la ea sa ii duc hainele si ce mai avea pe la mine, voiam sa i le las la usa iar dupa ce am plecat am sunat-o pe bunica ei si i-am zis : Doamne ajuta bunica! Sa stii ca i-am lasat hainele la dumneata la usa sa iesi sa le iei! La care bunica a zis : Dar de ce nu ai intrat in casa? Pai stii bunica ca n-am intrat in casa fiindca nu voiam sa ma iau in vorbe cu ea iar. Si m-am dus m-au servit frumos cu prajitura si apa minerala apoi am iesit afara cu ea la o tigara in curte si i-am spus : stai linistita ca nu vreau sa vorbim de impacare daca asta crezi! Si a doua oara cand am iesit la tigara a venit si ea repede dupa mine si a inceput sa zica : Am avut o relatie frumoasa asa-i cat a mers? Si i-am zis : eu iti doresc sa fi fericita si iubita! A zis multumesc si eu tie la fel Danny. A spus ca nu stie ce sa faca cu plecatul si ca zilele astea de cand nu mai e la mine vrea sa isi gaseasca de munca aici in orasul nostru unde locuim. Si am intrebat-o de plecat dincolo la ala si a zis ca nu stie ce va fi si ce vrea sa faca.Dar maine sunt chemat iar de ea si bunica-sa sa ii mai duc cateva lucrusoare...asta ar fi pretextul lor ca sa ma mai vada probabil sau nu stiu exact. I-as spune eu maine cand ne vom vedea una-alta, ca sa isi dea seama ca o primesc inapoi pana nu va prea tarziu si sa se atinga altul de ea, dar daca se va atinge altul de ea nu mai am nevoie de ea. Chiar nu stiu ce sa ii zic...chiar nu stiu

| LoseYourMind a răspuns (pentru DannyBoy84):

Joaca-ti carte acum cat ai sansa, da dupa sa nu regreti cativa ani ca ai lasat sa plece atat de usor fata la care tineai! Spune-i exact ca o vrei in continuare in viata ta, poate chiar asta asteapta sa auda de la tine! Bafta!

| DannyBoy84 explică (pentru LoseYourMind):

Multumesc! Ma voi duce maine sa vorbesc cu ea si va voi comunica tot maine si rezultatul conversatiei dintre mine si ea!

| LoseYourMind a răspuns (pentru DannyBoy84):

Bine, astept raspunsul cel satisfacator in care sa imi spui ca si de aceasta data iubirea a facut 'minuni' happy

| DannyBoy84 explică (pentru LoseYourMind):

Buna LoseYourMind! Inca nu am niciun raspuns satisfacator din nefericire! Dar am fost si ieri la ea si bunica ei unde locuieste si ma voi duce si acum chiar in vreo 30-40 de minute! Ea spune ca nu vrea sa se razgandeasca cu toate ca ieri cand am fost acolo m-a lasat sa o sarut pe buze si ne-am luat si in brate! Apoi ieri seara m-a luat pe mine plansul la telefon vorbind cu ea si tot ma ruga sa termin cu plansul ca o ia si pe ea dar nu m-am putut opri si a inceput si ea sa planga. Apoi mi-a trimis mesaj ca daca se va razgandi imi promite ca se intoarce la mine! Chiar asa sa fie oare? Sau o fi doar o cale eleganta de a incerca sa ma linisteasca ca sa imi vad de viata mea?

| LoseYourMind a răspuns (pentru DannyBoy84):

sad Nu pot sa iti garantez eu nici un raspuns din pacate. Dar daca totusi ea te-a lasat sa o saruti si imbratisezi inseamna ca si ei ii vine greu ca tu sa faci parte din trecutul ei! Sper totusi ca macar astazi norocul, si pana la urma IUBIREA sa te ajute in acest caz! Bafta!

| DannyBoy84 explică (pentru LoseYourMind):

Astazi am fost la bunica ei si la ea, am stat de vorba cu amandoua dar astazi nu am vorbit despre impacare ci i-am spus ca am intalnire cu doua ''gagici'' mai tarziu si ca nu am timp sa stau. Am vorbit si cu varul meu la telefon de la ei din casa si ea a auzit toata conversatia care bineinteles era doar asa ''la deruta''. Si cand am iesit cu ea afara la tigara s-a pus pup si inainte sa isi aprinda tigara s-a uitat la mine fix si m-a intrebat : Si? Cati ani au alea? si i-am raspuns : nu sunt nici de 30 de ani dar nici de 19 pustoaice, sunt sa zicem din alea de facultate. Iar cand am plecat pe usa a spus : Succes si mult noroc la intalniri! Dar sunt sigur si simt ca am atins-o undeva in momentul cand i-am spus asa ceva ca ma duc la intalniri.Acum momentan astept sa vad daca ma suna sau daca imi va trimite vreun sms ceva. Ramane de vazut