| andreealuiza_5102 a întrebat:

In urma cu 8 luni am cunoscut un tip foarte de treaba in tabara. Mi-a placut din prima clipa de el, iar in prima seara am intrat in vorba foarte usor cu el, iar de atunci am inceput sa stam impreuna non stop. Cand mergeam la un muzeu, restaurant sau cumparaturi stateam impreuna.Pana si in autocar stateam impreuna.
In ultima seara am stat cu el, deoarece altii aveau alte activitati. M-am dus la el in camera unde am vorbit am ras si m-am simtit foarte bine. La un moment dat m-a luat pe sus si m-a trantit in pat deoarece il tachinam pentru ca ii umblam la laptop fara voia lui. Dupa aceea am avut niste momente mai intime, dar nimic mai mult decat atingeri si mangaieri. La un moment dat mi-a zis ca din ceea ce facem in momentul ala nu vrea sa se transforme intr-o relatie si mi-a explicat ca este din cauza diferentei de varsta si si din cauza superficialitatii varstei mele.
Dupa tabara nu l-am mai sunat desi aveam numarul lui fiindca aveam impresia ca nu-l interesez nici ca amica, insa dupa 3 saptamani am inceput sa vorbim. El a inceput sa ma caute si chiar ma intreba de ce nu am dat niciun semn de viata.
Au urmat conversatii indelungate pe mess si la telefon. Pana acum o luna nu insemna nimic pentru mine, insa acum da. In ultima luna s-au indesit conversatiile si chiar intalnirile.
El este genul baiatului misterios... nu pot sa imi dau seama daca si el ma place. Daca ma suna in fiecare zi, ma priveste fix in ochi, ne tachinam cateodata si niciodata nu imi refuza iesirile ca altor fete, inseamna ca ma place? Prima oara dupa tabara ne-am vazut la indemnul lui.
Eu cred ca ceva il retine, poate frica de parintii mei sau principiul privind varsta... nu stiu ce sa mai cred, sunt foarte confuza, incerc mereu sa caut un raspuns, insa nu imi pot da seama ce se petrece.
Am vorbit intr-o zi so despre relatii si mi-a zis ca el nu are timp de o relatie si nici nu stie pe cine sa aleaga fiindca fiecare fata care i-ar placea ca iubita are ceva in plus sau in minus. El este foarte pretentios si cam ascuns...
Prin ce imi pot da seama daca intre noi este ceva mai mult?
Anul asta va veni cu mine in tabara si va sta cu mine in camera. Mi-e tare greu, fiindca pe zi ce trece tin din ce in ce mai mult la el.

5 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

Spune-i adevarul ce simti pentru el. el poate a suferit din relatiile trecute si nu vrea sa mai treaca prin asa ceva.conferai increderea ce are nevoie pentru a fi sigur de pasul ce il va face.succes.

| Miniiii a răspuns:

Pai draguta am si eu un baiat pe care il cunosc din clasa I, de atunci il plac am fost cu el in calsa a 3 si a 4 dar in a 5 a ne-am cam certat, iar in timpul orelor se uita numai la mine la un moment dat l-am intrebat de ce, iar el mi-a spus ca fiindca ma place dar nu stie daca sa fie cu mine sau nu m-am suparat si i-am dat papucii deci nu se putea, dar intr-un final si el a vrut sa fie cu mine e genul mai timid se uitat fix in ochii mei deci la tine nu cred ca e o problema cu parintii lui draga, eu cred ca e o problema asa din vina lui incearca sa se apropie de tine sau vrea sa te impresioneze, vad ca e tipul care nu s-ar teme de o relatie, cel si cel mai bine vorbesti cu el nu neaparat pe TPU dar e in ordine, ok sper ca te-am ajutat pup:X

| theorizer a răspuns:

Tabara... thinking
Daca el e comandant de detasament, iar tu doar comandant de grupa, e mai bine sa-si vada fiecare de propriul destin.
loser Pentru gloria Partidului si inflorirea României socialiste, inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea ii este frica de relatii, nu a avut prea mult noroc in dragoste si este sceptic.
Misterios nu este dupa parerea mea, ii este teama sa nu fie ranit si de asta nu se angajeaza in relatii.
Dar faptul ca nu te angajezi intr'o relatie, sa fi fidel, da nota de imaturitate.
Si varsta voastra e doar un pretext pentru sentimentele lui adevarate.
Si eu mi-am bagat in cap " are 20 de ani e prea mare! nu putem fi impreuna ", nu zau! Astea sunt doar informatii trimise la creier nu adevarul.
Spune'i ca il iubesti, ca poate avea incredere in tine si saruta'l. Cerei o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu pot sati propun sa-i spui ca nu conteaza vrsta ori alceva daca va iubiti si nu perde iubirea cai pacat ai grija de iubrea ta