| andreealuiza_5102 a întrebat:

In urma cu 8 luni am cunoscut un tip foarte de treaba in tabara. Mi-a placut din prima clipa de el, iar in prima seara am intrat in vorba foarte usor cu el, iar de atunci am inceput sa stam impreuna non stop. Cand mergeam la un muzeu, restaurant sau cumparaturi stateam impreuna.Pana si in autocar stateam impreuna.
Ioana Isabela: In ultima seara am stat cu el, deoarece altii aveau alte activitati. M-am dus la el in camera unde am vorbit am ras si m-am simtit foarte bine. La un moment dat m-a luat pe sus si m-a trantit in pat deoarece il tachinam pentru ca ii umblam la laptop fara voia lui. Dupa aceea am avut niste momente mai intime, dar nimic mai mult decat atingeri si mangaieri. La un moment dat mi-a zis ca din ceea ce facem in momentul ala nu vrea sa se transforme intr-o relatie si mi-a explicat ca este din cauza diferentei de varsta si si din cauza superficialitatii varstei mele.
Ioana Isabela: Dupa tabara nu l-am mai sunat desi aveam numarul lui fiindca aveam impresia ca nu-l interesez nici ca amica, insa dupa 3 saptamani am inceput sa vorbim. El a inceput sa ma caute si chiar ma intreba de ce nu am dat niciun semn de viata.

Au urmat conversatii indelungate pe mess si la telefon. Pana acum o luna nu insemna nimic pentru mine, insa acum da. In ultima luna s-au indesit conversatiile si chiar intalnirile.

El este genul baiatului misterios... nu pot sa imi dau seama daca si el ma place. Daca ma suna in fiecare zi, ma priveste fix in ochi, ne tachinam cateodata si niciodata nu imi refuza iesirile ca altor fete, inseamna ca ma place? Prima oara dupa tabara ne-am vazut la indemnul lui.
Ioana Isabela: Eu cred ca ceva il retine, poate frica de parintii mei sau principiul privind varsta... nu stiu ce sa mai cred, sunt foarte confuza, incerc mereu sa caut un raspuns, insa nu imi pot da seama ce se petrece.

Am vorbit intr-o zi so despre relatii si mi-a zis ca el nu are timp de o relatie si nici nu stie pe cine sa aleaga fiindca fiecare fata care i-ar placea ca iubita are ceva in plus sau in minus. El este foarte pretentios si cam ascuns...

Prin ce imi pot da seama daca intre noi este ceva mai mult?

Anul asta va veni cu mine in tabara si va sta cu mine in camera. Mi-e tare greu, fiindca pe zi ce trece tin din ce in ce mai mult la el.

5 răspunsuri:
| mara_4978 a răspuns:

Cati ani ai?

| InFlaMeS a răspuns:

)))stii imi aduci aminte de mine, si d prietenul meu cel mai bun Viorel. De fapt suntem prieten de vreo 4 ani si m-am cunoscut cu el, pentru ca imi placea nespus, aveam atunci 13 iar el 17 si inca mai avea prietena. Mai intii el nu ma accepta ca iubita, doar ca prieten, apoi cind a ramas singur, ne-am legat cadoua jumatati in sensul ca faceam totul impreuna, absolut. Imi placea de el dar nu atit ca mai inainte, apoi peste un an de prietenie la catarama, el si gasit sa fie cu cea mai mare inamica a mea. dupa asta nu am mai vorbit vreo 2 ani cit sa intilnit cu ea, si iata cind s-a despartit de scorpia aia, pentru ca multe rele ia mai facut si lui si mie, caci tot eu i-am deschis ochii despre ea, si iata ca cind a inteles totul m-a sunat, si eu l-am iertat pentru ca imi era drag si ca prieten si ii duceam dorul. Am iceput iarasi sa fim mereu impreuna, acum el e la facultate in alt oras si ma suna in fiecare zi, vrea sa fim impreuna, dar e prea tirziu iubes alt baiat.
Eu gindesc ca timpul o sa arata tot daca nu e unbaiat prost v-a intelege ca tu te potrivesti lui, si sper asta sa se intimlpe la timp, ca apoi poate fi prea tirziu!

| InFlaMeS a răspuns:

Andreea asteapta el, sa inteleaga ca tu esti pentru el, dai sa inteleaga ca poate fi prea tirziu, daca mai asteapta mult,,,

| adee9 a răspuns:

Abdreea el te place, te simpatiseaza, gaseste solutia ca sa fi atrasa de el macar ai norocwinking