| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu o luna m-am despartit de iubita mea.
De-atunci am inceput sa ies ai des si intamplator m-am indragostit de o fata si ea de mine. Insa tot nu-mi pot lua gandul de la fosta mea iubita. Inca o mai visez uneori.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai ar trebui sa iti pui o intrebare simpla "de ce ma gandesc la fosta?". Incearca apoi sa gasesti un raspuns si poate vei afla ca o iubesti. Daca o iubesti pe fosta dar consideri ca nu merita dragostea ta, ori nu mai exista cale de intoarcere la ea, atunci uit-o, scoate-ti aceasta iubire din suflet si implicit nu te vei mai gandi la ea. Sau intoarce-te la ea, daca este posibil, daca ea te vrea, daca sentimentul este reciproc. Fa in asa fel incat sa nu alergi dupa 2 iepuri fiindca risti sa nu prinzi niciunul. Indragosteala si iubirea nu sunt unul si acelasi lucru. Indragostirea nu este iubire adevarata, pentru ca nu presupune efort. Cel care este „indragostit" nu e cu adevarat interesat in progresul personal al celuilalt. In momentul in care te-ai indragostit, singurul scop pe care l-ai avut a fost sa pui capat singuratatii. Adevarata iubire este o contopire a obsesiei cu rationamentul. Deci da-ti seama singur cum stau lucrurile si mai mult decat atat nu ii da sperante de mare iubire actualei daca mintea iti sta inca la cealalta, femeile sunt mai sensibile, pun mai repede suflet in relatiile cu barbatii iar daca tu realiezi ca nu ii poti oferi dragoste din cauza alteia atunci o vei rani foarte tare. Fii corect cu tine si cu ea in acelasi timp. Ma rog, asta pentru cazul in care iti doresti o relatie de suflet. Daca esti in cautare doar de sex atunci se schimba calimera. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte ciudat!
M-a inselat si m-a parasit pentru respectivul. Iar in acelasi timp imi lipseste dar o si urasc. Sunt doua sentimente total diferite care se tot bat inauntrul meu. E un sentiment foarte ciudat.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca te mai gandesti la fosta iubita inseamna ca inca mai simti ceva pentru ea ceea ce inseamna ca nu esti atat de indragostit de actuala.
Confuzi lucrurile.
Stai putin timp singur si pune-ti ordine in ganduri.

| selenagomezro a răspuns:

Inseamna ca nu ai uitat-o si probabil mai ai sentimemte pentru ea. Sigur te-ai indragostit de noua ta prietena? Sau doar cauti un refugiu de a uita vechea ta iubire.Intr-o singura luna nu ai cum sa uiti si sa nu mai iubesti. Asta e parerea mea. Acum tu stii ce e in sufletul si inima ta.