| Jameson a întrebat:

In ziua de azi cazurile de infidelitate cresc pe zi ce trece tu preferi sa te mai casatoresti sau sa ramai singur toata viata? In cazul fetelor si baietilor si de ce doresti sa fii singur?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ai dreptate putine persoane sunt cu suflet bun si greu e sa dai de ele, eu prefer sa raman singur toata viata mai ales nu-mi plac discoteciile, chefurile alcoolul si tigara le detest. Linistea din casa e cea mai buna si mai ales nu mai e mult sa ajung sofer profesionist acolo cu o romaneasca buna si cu mana pe volan e viata buna si asa vor trece anii mei bine mersi cu soferia. Vreau sa fiu singur pentru ca nu mai am incredere in relatie stabila si am suferit mult in trecut nu mai exista femeie care ma poate face fericit.

9 răspunsuri:
| Cristinutzzzza a răspuns:

Nu cred ca cineva isi doreste sa fie singur! Toti ne dorim sa avem un partener de viata sa iubim si sa avem copi la o varsta mai mare.Insa e adevarat in ziua de azi rar iti gasesti perechea insa pe parcursul anilor o sa ai atatea iubite/iubiti iar unul tot va fi zic eu barbatul/fata ce o asteptai. daca nu va fi si vei fi inselat tocmai la o varsta cand asteptai sa ai copii si familie.Nu trebuie decat sa fi puternik/puternica si sa te ocupi mai mult de tine de persoana ta fara sa te consumi ca u inca nu ai o relatie si ai fost tradat la un moment dat va aparea cineva de unde nu te astepti daca nu va aparea nu poti decat sa traiesti singursad:* funda?

| Nuvăsufăr a răspuns:

Cine a zis că trebuie să te căsătoreşti ca să ai copii?

| doc69 a răspuns:

Cazurile de infidelitate nu sunt nici mai multe nici mai putine ca inainte.dar.te-ai gandit cumva ca specia noastra este poligama si doar societatea si regulile ei au facut-o monogama?

| thealchemist a răspuns:

De ce presupui ca a nu fi casatorit inseamna sa fii singur?

| white_2190 a răspuns:

Eu prefer sa ma casatoresc.si sa am un mostenitor.ce va urma dupa...sau daca viata ne rezerva altceva.asa se va intamplahappy

| antolicious06 a răspuns:

Sincer am 19 ani aproape insa as vrea totusi pana pe la 23 24 sau chiar 25 de ani sa stau singurica binemersi si sa-mi vad singura de viata sa fiu putin independenta sa vad cum ma descurc daca intre timp gasesc pe cineva cu care sa-mi continui viata m-as casatori. si oricum sunt de parere ca atata timp cat la mine vine cu sufletul. nu ma intereseaza daca s-ar duce la alta doar sa-si implineasca fanteziile

| SelenaJ a răspuns:

La un moment dat al vietii,indiferent ce fel de persoane suntem,ajungem sa ne gandim si sa evaluam o astfel de problema. Casatoria. Si cred ca majoritatea dintre noi vor sa faca acest pas. Dupa cum am mentionat si mai sus ¨¨la un moment dat¨¨. Functie de fiecare in parte,varsta pentru casatorie va fi diferita. Eu,personal, am in cap ideea de a face o nunta, undeva in jurul varstei de 30 ani. La o adica trebuie sa-ti traiesti viata, sa ajungi sa ai o situatie materiala buna si pe urma maritisul. De aceea exista TIMPUL care le face si le manuieste pe toate. Stii vorba aceea ¨toate la timpul lor¨. Cat despre infidelitate.hmm...nu vreau sa cred ca exista asemenea termen, tot ce se intampla este absolut firesc si face parte din ciclul vietii.(P.S: nu vreau sa crezi ca te imping cu vehementa catre un act de ¨¨infidelitate¨¨, doar ca sunt de acord cu acest lucru :-D). O seara faina sa ai.

| mgtow a răspuns (pentru SelenaJ):

Pai daca crezi ca infidelitatea e ceva normal in viata de ce mai vrei sa ai o familie? Nu merita omul sa il inseli daca el te va iubi cu adevarat. Mai bine ramai singura si iti faci de cap decat sa chinui un suflet.

| SelenaJ a răspuns (pentru mgtow):

Presupun ca ai auzit de liberul arbitru nu? Mai mult ca sigur. Deci prin urmare,fiecare face ce vrea cu viata lui atata timp cat nu face razboi in stanga si-n dreapta. Doar mi-am exprimat parerea si am spus ca nu cred in cuvantul infidelitate. Cand spun infidelitate ma refer strict la senzatii, placeri trupesti, nicidecum la lucruri morale. Stii vorba aceea :¨Love me if you dare ¨. Numai bine. happy