| anonim_4396 a întrebat:

Inca nu am facut-o prima oara si din pacate sunt cam pudica...nu stiu daca e bine dar mi-e frica sa o fac din cauza asta. Tu prima oara cand ai facut-o? Imi e frica de parerea partenerului si nu stiu daca sa o fac sau nu.

7 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Se vede ca inca nu te simti pregatita pentru a avea prima ta experientza sexuala.Considera faptul ca esti pudica un avantaj, pentru ca e mai bine sa fi rezervata si rusinoasa decat una care nu are pic de pudoare.Eu am 16 ani si inca nu am inceput-o dar sunt de parere ca nu ar trebui sa iti fie frica de *performanta* prima data pentru ca pentru majoritatea este un moment de frica si rusine.Pun pariu ca si pentru partenerul tau a fost asa prima data deci sigur va intelege.Cred ca intr-o relatie conversatiile trebuie sa fie deschise in legatura cu tot deci ar fi cazul ca tu sa ii zici partenerului tau frica ta asa el in acel moment va stii cum sa faca sa te simti bine si tu happy

| alylove15 a răspuns:

Daca nu te simti pregatita, nu fa acest lucru.vei avea timp si pentru acest lucru cand vei fi pregatita.

| WooLove a răspuns:

Nu este nicio graba. O sa ai timp. la ce o sa zica partenerul tau cu siguranta o sa fie Mandru ca esti inca Virgina. Iar daca bati apropouri la faza "expierenta in sex" aici te inseli amarnic. SUnt mult care au facut-o si nici atunci nu au. Dar pararea mea este "gandeste-te de 2 ori inainte sa faci ceva"
Sa fii iubita!

| anaservic a răspuns:

Mai, atunci cand baietii sunt excitati nu stau sa se uite la micile tale imperfectiuni, iar daca ai incredere in partener, cu atat mai mult. viata sexuala implica multe responsabilitati, asa ca cel mai bine e sa te gandesti foarte bine daca baiatul merita sau nu, daca esti pregatita si apoi sa treci la treaba. uita de complexe si lasate purtata de val!

| russyy a răspuns:

Fa-o sa vezi ce bine e pe bune.si iti vei tine prietenu langa tine mai mult.

| newarena1 a răspuns:

Dar ce virsta ai?

| gabrielaoana11 a răspuns:

Uh decizi cand tu esti regatita phisic atunci dar si cand corpul tau este gta uh decizi bafta fundA?