| anonim_4396 a întrebat:

Inca o intrebare despre anticonceptionale.

Cu caeva zile in urma mi s-a terminat stop-ul.Prostia mare a fost ca el si-a dat drumu in mine marti. fara sa anunte.si prostia cea mai mare e ca am uitat aseara sa iau pastila anti. In urma "accidentului "luasem timp de 4-5 zile pastila.sunt protejata sau am intrat in belea?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca luasesi corect pastila si ai continuat s-o iei corect dupa pastila uitata, riscul de sarcina e foarte mic, insesizabil.

| CevaNormal a răspuns:

Un test de sarcina iti va da raspunsul mult asteptat si corect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă ai omis o zi să iei pilula, șansele sunt de 0, 01% pentru o eventuală sarcină.
Nu te juca, este destul de periculos.
Un test de sarcină după minim 7 zile de la contactul neprotejat.
Fiecare pilulă are o anumită doză hormonală, de aceea sunt inscripționate zilele săptămânii.
Pa, pa.