| emma000 a întrebat:

Inca o mica intrebare daca prietena mea nu e virgina, gineocologul o intreaba daca ii sp parinetului sau nu? daca ea zice ca (sa nu zica ca nu mai e virgina) ce ii sp adevarul sau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai emma esti sau nu mai esti? le spui parintilor ca a zburat puiul cu ata, fiindca ai fost o adormita.si asa ii vei face fericiti. mai mult pe m, ata ca tatatau va bate pe-amandoua.succes pentru prostie.lasa -o pe prietena ca e inexistenta.stii si tu.bafta.

10 răspunsuri:
| warwara a răspuns:

Din cate stiu eu, consultatiile la ginecolog sunt individuale, iar detalii despre consultatie - confidentiale! asa ca nu e treaba ginecologului sa dea astfel de informatii parintilor happy, si mai ales fara acordul persoanei in cauza!

| valy a răspuns:

Normal ca vb cu medicul sa nu ii zicawinkingsunt unele lucruri de care parintii nu trebuie sa stiewinking

| alexutzu00791 a răspuns:

Cel mai bine ii spune ca s a nascut fara himen.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Din cate stiu eu in cabinet intra si mama si fiica(daca aceasta este minora), asa ca nu prea vad cum sa fie tinut "secretul", daca se intampla ceva medicul nu risca sa fie tras la raspundere.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca e minora, ginecologul e obligat prin lege sa raspunda parintilor la toate intrebarile. Deci daca e minora si parintele il intreaba pe ginecolog, acesta ii va spune. Din proprie initiativa nu ii va spune, iar daca e majora si solicita sa nu dea informatii, ginecologul n-o va face. Dar sa nu iti imaginezi ca ii va minti pe parinti, le va spune pur si simplu: fiica dumneavoastra e majora si a solicitat confidentialitatea informatiilor.

| Lora_6439 a răspuns:

Daca are sub 18 ani, ginecologul e obligat sa-i spuna parintelui adevarul. Cu o spaga (ca la noi la romani) sa zicem. de un milion de lei, parintii or sa afle ce vrea pacienta big grin. Daca are peste 18 ani, are voie sa decida singura daca si ce vor afla parintii ei happy Si poate merge si neinsotita la ginecolog.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sex?

| colin a răspuns:

Ori ce medic ginecolog, pastreaza secretul profesional. Daca pacienta este minora este firesc sa discute cu parintii( de regula cu mama)si sa spuna realitatea. Nu trebuie sa te stresezi...si parinti au avut virsta ta...

| stweety10 a răspuns:

Depinde de ginecolog. Mai stiu eu una(fara cap) pe care a dus`o maica`sa la ginecolog sa vada daca mai e virgina. Nu mai era, dar doctorul i`a spus mamei ca este. Normal ar fi ca ginecologul sa spuna adevarul, doar de aia vin parintii...sa stie ce "fluturasi" au in casa.