| babydools a întrebat:

Inca o problema! >:" Am o relatie cu un baiat de 3 luni si ne-am hotarat impreuna sa facem "pasul cel mare" ca sa zic asa, problema este ca sunt virgina si banuiesc ca este normal sa imi fie teama, sa ma simt tensionata si sa fiu ingrijorata pe tema asta. As vrea sa aud cateva pareri sau poate chiar 'povestea voastra" referitoare la prima noapte. big hug funditsssaa:* babydools

Răspuns Câştigător
| expertulginecolog a răspuns:

[Dr.Popescu Mihai](Medic primar Obstretica-Ginecologie)
Parerea mea este ca la primul act sexual sa folositi 2 chiestii din motiv de securitate. Foloseste
1.Prezervativul Protex nu este asa scump dar esti mai putin vulnerabila la iritatie vaginala
2.Lubrifiant pe baza de apa este mult mai "reconfortant" si te simti mult mai comfortabil decat daca il folosesti pe cel pe baza de silicon
in ori ce caz mult succes iar cu privire la frica nu cred ca este vre un motiv sa iti fie deoarece singura durere pe care o simti este aceia cand se rupe himenul dar nu este o durere puternica
Sper sa te fi ajutat si sfaturile mele sa iti fie folosituare.
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Iti este teama pentru ca este prea devreme. 3 luni mi se pare mult prea repede. Mai bine mai astepti decat sa regreti dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te grabi! happy