| anonim_4396 a întrebat:

Incep sa simt ceva pentru un tip pe care il cunosc din copilarie, dar niciodata n am avut o relatie prea apropiata. dupa catova ani de cand nu ne am mai vazut ne am reintalnit de curand de cateva ori. si incep sa simt o anumita atractie pentru el. este cu 2 ani mai mare decat mine si nu stiu cum sa il abordez. am reusit sa ma fac remarcata dupa ce mi a trimis cerere de prietenie pe facebook de prima oara cand ne am reintalnit iar a 3a oara cand ne am intalnit am primit like uri pe facebook de la el ceea ce inseamna ca l am m-ai facut inca odata sa mi caute profilul si sa se uite iar. problema este ca nu stiu cum sa vorbesc cu el. nu ne am mai intalnit de atunci, iar pe facebook ar fi singura solutie de a putea vorbi dar chiar nu stiu ce sa fac. si sa il bag in.seama pe chat nu.ar fi o.idee prea buna pentru ca nu vad nici un motiv de a vorbi.cu el daca nu l as placea.

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pai asta-i ideea voastra a tinerilor - FB v-a prostit pe toti! In loc sa va vedeti in viata reala, sa va intalniti in parc, ori oriunde VOI stati pe chat! Usor, usor se pierde tot: farmecul primei intalniri, fluturasii din stomac pe acre ii simti cand esti cu el/ea si lista cred ca ar putea continua la nesfarsit. Nu mai stati pe porcaria aia de FB ca deja a reusit sa spele creierul a milioane de tineri! Devenim dependenti sa ne legam gura si sufletul! Off... Intalneste-te cu el si nu mai stati la discutii pe FB!

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Buna..pai de ce nu vezi nici un motiv? incearca sa il abordezi pe chat, intreaba-l ceva..nu stiu de ex intreaba-l daca are sa iti dea o melodie, sau o poza, sau daca a vazut nu stiu ce emisiune..si usor uosr o sa intrati in anumite subiecte.

| elComandantee a răspuns:

Dacă nu comunicaţi n-aveţi cum să înfiripaţi o relaţie.
Dacă vrei să aflii ceva, comunică, dacă aştepţi înseamnă că pierzi din start, fără să joci.
E ca şi cum ai vrea să câştigi la loto dar tu nu joci niciodată.
Ai mai mari şanse dacă joci decât dacă nu.