| Lolkkk a întrebat:

Incerc din clasele 5-8 sa îmi fac o iubita dar nu mi-a mers niciodată pentru că la școala nu prea vorbeam cu colegii pentru că ei chiuleau sau nu veneau la ore și acum am trecut a9a la liceu și nu știu dacă o să îmi fac o relație, dar mama mi-a zis că o să fie multe clase de a9a și a10a și poate o sa mă placă cineva dar nu știu tot nu mai am încredere și pe mesaje la fel incerc sa fiu drăguț dar unele fete îmi zic că numai vor relatie pentru că numai pot avea încredere in băieții, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit daca ai incerca sa ai o relatie numai cand vei fi pregetit ca relatia sa fie in vederea casatoriei si ai lasa fetele in pace pana atunci. Sxeaza-te pe scoala, pe cariera si roaga-ts lui Dumbezeu ca la timpul pe care el il considera poteivut sa o aduca in viata ta pe viitoarea ta sotie.Sotul meu s-arugat pentru sitia lui de la 17 ani si a refuzat toate ofertele din partea fetelor si abia la 23 cand s-a gandit ca ar vrea sa se casatoreasca m-a inteebat daca as vrea sa acem o relatie de cunoastere in vederea casatoriei.Relatiike fara finalitarea casatoriei aduc doar rani sufletesti inutile si iti consuma lipiciul sentimental cu care Creatorul intentuina sa- l folosesti pentru partenerul de casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este sa te focusezi pe INVATAT si sa tragi tare in calsa IX-a, ca doar asa vei impresiona profesorii si colegii, dupa care fetele te vor admira si te vor cauta ele, fiindu-ti usor sa-ti gasesti pe cineva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce încerci asta? Ce înseamnă o iubită pentru tine? Să o iubești tu pe ea, sau să te iubească ea pe tine?

| Goete a răspuns:

Inainte de toate invata gramatica, nu mai nu e numai. Daca incerci prin mesaje scrii prostii.

Apoi incearca sa nu fii disperat.