| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa imi incep viata sexuala de o vreme dar durerea este insuportabila si mereu ne oprim inainte de ruperea himenului... ce as putea face pentru ca durerea sa fie mai suportabila?

Răspuns Câştigător
| madalina3005 a răspuns:

Am vazut ca am avut o greseala, scuze...aminterea primei clipe de iubire...e prea dimineata pentru mine

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Folositi, pe lnga un preludiu normal (nici prea scurt dar nici interminabil), prezervativ si lubrifiant.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Posibil nu esti foarte pregatita pentru pasul acesta...Dar daca tot vrei sa scapi de virginitate, incearca sa fi mai relaxata, prelungeste preludiul ca sa te exciti mai mult si gandeste-te ca o faci cu cel pe care il iubesti...Bafta!

| BoBBy a răspuns:

Dai si tu odata tare sa nu simti cand se rupe happy

| marthaa a răspuns:

Presupun ca ai 24 de ani.Prima experienta nu este placuta.Nu are cum.Probabil iti este prea teama cand incerci si de aceea durerea este insuportabila.Cateodata si psihicul este de vina.Incearca sa fi destinsa cand mai incerci si sa-ti spui ca totul va fi bine.Ai sa vezi ca o sa fie bine, Succes.

| madalina3005 a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce sa faci ca durerea sa fie de o intensitate mai mica. Insa crede-ma, ca daca iti vei indrepta mai mult atentia spre placerea momentului decat spre acea senzatie de durere care vei vedea ca va disparea imediat, lucrurile nu vor fi asa cum ti se par acum. Durerea nu tine mult, iar amintirea primei clipe de iubire va ramane pentru totdeauna. O varianta ar fi sa folositi lubrefiant, pentru ca penetrarea sa "nu fie pe uscat", pentru ca intr-adevar doare un pic mai tare. Sper sa iti fie bine.

| imgirl a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie dar dragostea mea fata de el era prea intensa incat am suportat orice durere doar ca sa il fac sa tina la mine.totul a fost in zadar. acum stau si plang ca proasta si vreau sa dau timpul inapoi si sa nu repet gresealasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preludiul este perfect, destul de lung si ma excit sificient incat imi simt muchii cum se contracta...dar o introduce cativa centimetri si simt placere, iar pe urma o durere insuportabila si eu ma retrag...credeti ca daca as incerca sa stau eu deasupra penetrarea ar fi mai usoara?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am raspuns si mai devreme, dar vad ca nu mi s-a postat raspunsul. Am 22 de ani...si mereu incerc sa ma gandesc la ceva frumos pentru nu a mai simti durerea, dar e inevitabil. Am incercat de cateva ori si de doua ori au aparut si sangerari. Prima data am sangerat usor cateva zile. Am crezut ca s-a rupt himenul, dar acum cred ca doar o parte din el si nu in totalitate din moment ce durerea e din ce in ce mai mare atunci cand incearca sa ma penetreze total. Este normal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai de ce sa iti para rau ci din contra sa fi mandra ca ai dat ce aveai mai bun ca iubirea sa iti fie impartasita.

| aaad a răspuns:

Folositi lubrefiant si nu o sa fie atat de dureros