| Rebecaaa29 a întrebat:

Indiferenta credeti ca poate duce in unele cazuri, la ceva mult mai bun?

Răspuns Câştigător
| MissJJ a răspuns:

In general indiferenta atrage, te face sa iti pui intrebari, sa te dai cu capul de pereti, insa aplicata in doze mari cazi in extrema cealalta.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intotdeauna depinde de context.
Si desi indiferenta nu e un lucru bun, de multe ori aduce rezultate grozave!
happy

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Off topic : Greece esti? As vrea sa te intreb ceva pe privat.
On topic : Indiferenta fata de persoana de langa tine, cand ea nu ti-a gresit cu nimic este fatala.
Indiferenta cand vrei sa pedepsesti sau sa atragi atentia...e buna.

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

Off topic:sunt, intreaba-ma orice!
happy

| madyddd a răspuns:

Da, ura. Probabil.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Depinde de situatie. Dar de obicei indiferenta te face sa nu mai vezi esentialul unei situatii.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Falsa indiferenta a unei femei ii poate motiva pe unii barbati dar ii poate si indeparta pe altii. Depinde de context si desigur de barbatul in cauza.

Eu personal urasc santajul emotional, imi plac persoanele directe si oricine joaca mind games cu mine va primi exact ce cred ca-i trebuie, un intors spatele sanatos.

| chyccorita a răspuns:

Uneori da dar uneori nu depinde de la ce se manifesta indiferenta....eu una nu pot fi indiferenta si nici sa fac pe indiferenta.

| yulyanayo a răspuns:

In unele cazuri da, in unele cazuri nu. Depinde ce vrei sa obti prin indiferenta

| mariusice a răspuns:

Clar depinde de situatie, ca la loto vezi si tu ce se-ntampla si vei invata din experienta