| DeliaaaMary a întrebat:

Indiferenta lui a ajuns la cote maxime. Aseara m-a chemat sora lui la el si am spus ca nu vin daca nu ma cheama el, m-a sunat el si a zis sa merg. Doar ca el a trebuit sa plece pana la munca ca a aparut o problema, iar cand a venit innapoi a venit beat. Sa pus langa mine in pat mi-a spus ca ma iubeste si l-am pus sa jure ca nu m-a inselat, a jurat pe maicasa. Il cred ca nu m-a inselat, dar problema e ca, eu cand ii spun sa iesim sa ne plimbam "e obosit" sau "nu are chef de nimic". Ma doare dar cred ca cel mai bine ar fi sa ii spun sa luam o pauza ce spuneti, e bine? Mai e si faza ca el in martie sau aprilie pleaca sa lucreze in Suedia. Nici nu stiu daca merita, doar ca am facut atatea impreuna am crezut ca totul va fi bine cu el. Il iubesc mult, ma doare cand ma gandesc sa merg mai departe fara el! Nu pot sa percep. Ce sa ma fac? crying

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

Probabil din perspectiva celor apropiati nu pare chiar atat de grav, dar iti zic foarte clar(si asta pentru ca am avut si eu o experienta asemanatoare) ca daca nu va despartiti acum, o sa va despartiti in scurt timp, si mi-e teama sa-ti spun ca daca nu vei lua tu aceasta hotarare, o va lua el, si va durea mai tare, sau in cel mai rau caz-daca ii este frica sa se desparta de tine acum, va astepta pana la primavara cand spui tu ca pleaca. Probabil deja se gandeste ca plecarea lui este un motiv foarte intemeiat de despartire, din moment ce se comporta asa.
Daca ai indoieli sa te desparti de el, atunci poarta o discutie foarte serioasa (si urgenta) despre relatia voastra si despre ce vrea el in continuare. Si sa stii ca daca aici, aproape de tine se comporta mai distantat si mai indiferent, inseamna ca atunci cand va fi departe nici nu-i va pasa, si cu parere de rau iti spun, majoritatea barbatilor ca el te vor insela cand vor fi departe, in alta tara.
Cel mai intelept ar fi sa va despartiti! Dar nu uita sa porti o discutie serioasa cu el. Spune-i ca tu vezi ca e ceva in neregula.
Numai bine si fii curajoasa! Meriti un barbat care sa-ti acorde atentie!

| DeliaaaMary explică (pentru SameMistake):

Daca ma crezi am tot purtat discutii cu el, mereu imi spune ca ma iubeste si ca sunt proasta ca mereu ma gandesc la ce e rau. Cand sunt langa el mereu ma tine in brate, ma simt iubita. Dar cand nu sunt unul langa altul e ca si cum nu ne-am cunoaste. Rareori ma suna el sa imi spuna sa ne vede. Iar cand ne vedem nu se poate dezlipi de mine. E o situatie ciudata...

| SameMistake a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Daca ma crezi stiu exact prin ce treci. Doar ca la mine a fost atat de imatur, incat cand mi-am dat seama ca nu mai vorbisem de prea mult timp (pentru ca am asteptat sa vad cand are de gand sa ma bage in seama), si am vrut sa il sun sa ii zic sa ne despartim, el nu mi-a raspuns, si nu mi-a raspuns nicaieri, nici la mesaje, si acesta a fost modul prin care mi-a dat el papucii. A dat dovada de mai multa imaturitate de cat ma asteptam. Sper la tine sa nu fie asa, si sa fie ceva mai destept tipul. Dar tu stii mai bine ce simti, si ar fi bine sa actionezi exact asa cum crezi. Daca il iubesti foarte mult si simti ca si el te iubeste, incearca sa salvezi relatia. Dar ia in calcul si viitoarea lui plecare...

| DeliaaaMary explică (pentru SameMistake):

Oricum asa am sa fac si eu, nu am sa-l mai caut sa vad ce face el. Sa fiu si eu putin indiferenta cu toate ca e foarte greu! sad

| SameMistake a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Normal ca ti-e greu, dar te gandesti ca e spre binele tau si te va ajuta sa iei o decizie corecta pentru tine! Fii puternica, pa-pa!

6 răspunsuri:
| val18 a răspuns:

Pfff eu cred ca nu ii mai place sa petreceti timpul amandoi, numai cand are chef de sex si nu are cu cine te suna! uita-l!

| mariumarius a răspuns:

Pfff e cam "urat" insa o optiune ar fi sa fii si tu un timp indiferenta, chiar daca pui la suflet, macar de fata cu el, si sa vezii ce reactii are, daca reactiile lui sunt nule cred ca "pauza"asta ar trebui sa fii mai lunga daca ma intelegi...adica eu il vad ca pe o picatura care sta sa cada si sa umple paharul stii, adica de el depinde acum dar si de tine daca poti fii destul de tare, oricum sper sa te fii ajutat!