| Alexandru250201 a întrebat:

Indragosteala intr-o relatie vine dupa un timp?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, aia vine prima!

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde, uneori 2 oamenii nu se plac chiar din prima dar apoi ajung să simtă iubire unul pentru celalalt odată cu trecerea timpului, există și dragoste la prima vedere, normal, dar în cazuri mai rare.

| Miruna333 a răspuns:

Te indragostesti de persoana, apoi vrei relatie. Doar nu o iei de plcitiseala si dupa te astepti sa simti ceva pentru

| FindMyName a răspuns:

îndrăgosteala vine înainte de relație, în primul rând, ca nu te cuplezi cu cineva neplăcându-l.
îndrăgosteala asta vine in timp, da, cand incepi sa cunoști persoana din ce in ce mai mult, si chiar iti place.

| Alexandru250201 explică (pentru FindMyName):

Pai una e sa l placi alta e sa fii indragostit care e o afectiune mai puternica