| anonim_4396 a întrebat:

Indragostita de prietenul iubitului meu... vi s a intamplat? ce ati facut? .....sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Ai grija sa nu fie doar o chestie de moment, doar o atractie fizica, dar daca il iubeai pe prietenul tau cu adevarat nu avea cum sa se intample asa ceva.
Daca ai de gand sa te lasi cu prietenul tau pentru amicul lui ai grija sa nu iti para rau mai tarziu, adica cum ziceam sa nu fie doar de moment si dupa sa regreti.
Si macar ai grija sa nu le strici lor relatie de prietenie happy.
Bafta si gandeste-te bine ce faci!

15 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Eu,personal,am plecat cu prietenul! I-am zis iubitului meu ca simt ceva pentru un prieten de-al nostru, am vorbit si cu prietenul nostru...Si am ramas cu el.Asta e.Eram cu iubitul meu de aproape 5 ani.Cand vine dragostea, nu te anunta din timp! Dar faptul ca tu simti ceva pentru alt barbat, ar trebui sa-ti dea de gandit!

| Orte95 a răspuns:

Daca nu-ti merge relatia de dragoste nu le strica si lor relatia de prietenie!

| Azµre a răspuns:

Mi-am dat o palmă și am zis că sunt nu e adevarat așa ceva!
Nimic veziți de prietenul tău și lasă-l pe ăla.

| Empathizer a răspuns:

Ar fi bine sa te desparti de actualul, relatia se va rupe oricum daca legatura emotionala a disparut si te simti atrasa de altul. Dupa aceea, ca femeie libera, ai libertatea sa iei orice alta decizie legata de viata ta amoroasa. Dar acorda-ti un ragaz dupa despartire, asa ar fi decent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dă-ți două palme, scumpa mea.
Și să sperăm că-ți trece...prostia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sunt doar 2 chestii aici:
1. Daca tineai cat de cat la iubitul tau, nu PERMITEAI sa te indragostesti de prietenul lui.
2. Daca totusi te-ai indragosit de prietenul lui...desparte-te de actualul si combina-te cu cel de care te-ai indragostit (asta si daca el vrea, normal).Si aici intra in "ecuatie" teoria nr.1: daca il iubeai pe prietenul tau, nu te indragosteai niciodata de prietenul lui.

| T4ny4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai 10! treci la loc! ajajajaaa

| anonim_4396 explică (pentru T4ny4):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-ti prietenul in pace si lasa-i si prietenul prietenului tau in pace si cauta-ti alt prieten.

| jrockfreak a răspuns:

Si el simte acelasi lucru? thinking sau macar arata putin interes fata de tine?

| Linn22 a răspuns (pentru jrockfreak):

Mi a dat de inteles ca da... stiu ca e o prostie.dar nu poti sa alegi de cine sa te indragostesti si cand.

| jrockfreak a răspuns (pentru Linn22):

Asta e adevarat... ti-as zice anumite chestii dar altii mi-au luat-o deja inainte happy. Inca un lucru, in cazuri din astea de obicei te desparti de de actualul, te cuplezi cu prietenul si pe urma iti dai seama ca nu e asa cum ti se parea si pana la urma scapi de amandoi thinking partea buna e ca te-ai vindeca de patania asta, ai castiga experienta si ti-ai gasi pe altul thinking Sau ar putea sa se intample si asa ca voi doi ati avea o relatie frumoasa doar ca ar fi problema cu actualul thinking Iti spun si eu: ai grija ce faci, cum faci sa inteleaga si prietenul tau, fa-o treptatwinking

| Rosé2402 a răspuns:

La mine a fost mai rau. M-am indragostit de fratele lui! laughing
Asta din cauza ca el nu facea decat sa ma raneasca, iar fratele lui mereu incerca sa ma ajute.

Pana la urma, din cauza indiferentei lui ne-am despartit, el dupa 2 ore s-a cuplat cu o colega de-a mea, iar eu, dupa o saptamana cu fratele lui.
A incercat el de multe ori sa se bage intre noi, dar nu i-a reusit asa de bine, daca inca mai suntem impreunabig grin

Problema e urmatoarea. Eu aveam multe probleme cu el, si nu era saptamana in care sa nu ne certam cel putin o data.
Asta din cauza ca el era cu mine si flirta deseori cu colegele/prietenele mele, chiar si cand eram eu de fata!

La tine nu cred ca sunt probleme de genu. Deci lasa baiatu' in pace ca iti trece. Iar daca neaparat il placi asa de mult si tii la el mai mult decat la iubitul tau te sfatuiesc sa te pregatesti pe plan emotional, fiindca vei primi multe comentarii si actualul iti va spune multe lucruri dure! happy

Succes! :*

| FckYeah a răspuns:

Practic daca-ti lasi iubitul pentru prietenul lui, esti o curva in devenire :-)

| angeloo12 a răspuns:

Daca te dai la pr iubitului TAU esti panarama si o sa faci dujmanie intre cei doi. ai grija!