| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

Intr-o zi, intr-o dimineata insorita, am intrat pe mess, m-am uitat repede sa vad daca fostul e pe mess, a devenit o obsesie sa vad daca e sau nu p mess.si era... dar dupa cateva minutele a iesit deodata, dupa un timp mi-am dat seama ca de fapt m-a bagat la ignor sau ceva de genu pentru ca am dat pe invizibil si era on pe cand la mine off, asa...am intrat pe hi5 am vazut ca cu o zi in urma a trecut pe la profilu meu(asta mi s-a parut f ciudat pentru ca de cand ne-am despartit n-a mai trecut p acolo), asta-i o chestie, a 2a chestie e ca inainte sa "iasa"de pe mess avea la status melodia de la guess who-2006.03.02 sau ceva de genu in care scrie in niste versuri:ma gandesc la fosta iubita si cand spun iubita inseamna ca chiar am iubit-o.deci atunci in ziua aia melodia aia m-a pus p ganduri, credeam ca vrea s se impace cu mine sau ca tine la mine, da de unde ca m-a bagat la igcrying parca mi-a picat ceru in cap cand mi-am dat seama ca is la igcrying si de atunci nici un semn de la elstraight face si inca ceva imi era si dator cu niste bani, nu multi, oare d asta m-a "ignorat"? copil prostangry el are 16 ani, va dati seama din vina lui ne-am despartit, si inca mie mi dor de nesi alastraight face ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu el? il las in pace?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, este foarte imatur, nu are rost sa te agiti pentru el, poate ca nu ti-a dat ignore dar te-a pus la offline, adica el vede cand tu esti pe mess, dar nu vrea sa fie vazut de tine, poate e din cauza baniilor, nu vrea sau nu poate sa ti dea inapoi, si ii este jena, oricum ar fi eu zic sa il uiti, ca nu merita atentia ta deloc, comportamentul lui nu e deloc laudabil, meriti ceva mai bun.

| madalicious a răspuns:

Din cate spui u reiese ca te-a bagat la ig din cauza rusinii ca ai citit statusul ala.happy Sfatul meu ar fi sa iti faci un alt id si sa vezi ce mai e cu el. Daca nu.mai bine ar fi sa il lasi in pace si sa iti vezi de viata. Ai si u o viata de trait nu de stat dupa urmele lui.
Succes:*

Răspuns utilizator avertizat
| Elena_9796 a răspuns:

Buna.
eu zic sa il lasi...
in pace!
nu stie ce vrea. ori inca te iubeste si este ff orgolios ori nu te iubeste...
nu stiu ce sa zic.
fa ce crezi...
lasa`l in pacebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare pot sa o adresez?

| ȘtefanLamas a răspuns:

Posibilitati:

1. este foarte orgolios si nu vrea sa-si dezvaluie sentimentele in fata ta;
2. are tot dreptul sa intre pe hi5-ul tau, atat timp cat tu dai acces tuturor;
3. uneori cand asculti o melodie de dragoste, ea iti intareste si mai tare convingerile, atat intr-un sens pozitiv(de a relua relatia), cat si in cel opus(de a merge mai departe, despartiti);
4. incearca si nu-ti mai construi propriul univers in jurul lui.
5. sentimentele sunt singurele lucruri care ne poate aduce impreuna, oameni cu oameni, insa daca nu exista si o reciprocitate, atunci e o munca in zadar.

Ce vezi tu aici, sunt simple raspunsuri, sfaturi, idei, etc. De tine depinde totul.

Fii linistita, fii linistita si afla ca esti stapana peste toate! (cugeta asupra acestei afirmatii)

Succes,
Numai bine!

| cyupylan a răspuns:

Io zic sa-l lasi in pace ca sunt liber;-)