| MariusDeejay a întrebat:

Intre dragoste adevarata si prietenie cu o fata ce ai alege?

Răspuns Câştigător
| WooLove a răspuns:

De ce nu Amundoua?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prietenie.

| Klepto a răspuns:

Blocat intr-o bucla a "friend zone" ca-s urat, gras si prost.Care alegere?

| Ellenna a răspuns:

In primul rand, sunt fata. Si am fost o data in situatia asta. atunci cand cel mai bun prieten mi-a marturisit ca e indragostit de mine. Pe moment pot sa spun ca m-am simtit groaznic. Ci nu pentru ca nu mi-ar fi placut, pentru ca m-am gandit ca va vrea sa incepem o relatie. Si eram amandoi destul de mici ca sa incepem o relatie ce va dura foarte multi ani. Deci la un moment dat vom ajunge sa ne despartim si nu vom mai vorbi. Si nu cred ca as fi rezistat. Poate crezi ca am fost egoista, dar am vrut sa il am pentru mine pentru totdeauna, nu pentru o perioada in care puteam avea doar ceva frumos, pana cand unul din noi s-ar fi indragostit de altcineva. Asa ca... am pierdut multe nopti gandindu-ma cum sa ii spun ca. nu vreau sa incepem o relatie, ci nu pentru ca nu imi place, ci pentru ca nu vreau sa ajungem la un moment dat sa ne ocolim. Sa fim seriosi, daca am fi inceput o relatie, dupa ce ne-am fi despartit, lucrurile nu ar mai fi fost ca inainte. Asa ca, intr-o zi, mi-am luat inima in dinti si i-am spus. Si a fost de acord cu mine. Asa ca am ramas prieteni in continuare.Prieteni foarte buni. Si am trecut peste perioada aia care, nu ne-a facut sa ne pierdem unul pe celalalt, ci ne-a facut sa fim ai apropiati ca inainte. Stiu ca poate nu e raspunsul cel mai potrivit pentru intrebarea ta, dar sper ca ceea ce mi s-a intamplat sa te ajute sa gasesti raspunsul potrivit intrebarii tale.

| Barbiiie95 a răspuns:

As alege dragostea adevarata.

| WooLove a răspuns:

Multumesc pentru funda.

Răspuns utilizator avertizat
| annkaa a răspuns:

CEau:*
as alege dragostea adevaratasmug

| russyy a răspuns:

Dragsote adevarata.de aia ne-a lasat dumnezeu sa iubim

| AndreIT97 a răspuns:

Dupa norocul meu... toate fetele pe care le-am placut aveau prieteni... deci cu toate am ramas prieten.

| sweetgirlroxy a răspuns:

Dragostea adevarata, evident:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia. Dragostea se duce.
Daca sunt ranita in dragoste prietenul respectiv m-ar ajuta sa trec peste. Asa am de castigat.

| Nnoitora a răspuns:

Dragostea.prietenia.sincer nu stiu daca ma pot baza pe vreun prieten/a...