| Calinuz a întrebat:

Intrebare de logica: daca eu sunt penultimul urat din lume, atunci sunt al2 lea cel mai frumos din lume? [primul rasp corect FUNDITA] {scuze categoria}

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Da laughing.
Pentru ca daca ai fi ultimul urat din lume asta ar insemna ca esti primul cel mai frumos din lume iar, din moment ce esti penultimul cel mai urat din lume inseamna ca esti al doilea cel mai frumos din lume.
Sper ca ai inteles ceva laughing.

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca tu consideri intrebarea de logica ->inseamna ca nu ai logica! Sunt 2 catogorii Frumosii si Uratii, iar tu vrei sa te incadrezi in a doua categorie care nu are nici o legatura cu prima si rezultatul este ca esti penultimul HIDOS din lume! Deci esti cum ai zis, penultimul urat din lume fara avea legatura cu cealalta categorie in care oricum nu te incadrezi nici cu 100 de operatii estetice! big grin

| niki a răspuns:

Nu stiu cat de frumos esti, dar in mod sigur esti idiot!

| Gabriela0206 a răspuns:

Daca prin "urat", te referi la infatisarea neplacuta, atunci da, rationamentul e corect.
Dar daca prin "urat" intelegi "care este urat de ceilalti", atunci exista 2 variante:
1. E corect daca cel mai frumos om din lume e si cel mai urat.
2. E gresit daca cel mai frumos om din lume e si cel mai iubit.

| Radu_2790 a răspuns:

Nu stiu cat de frumos esti, dar prost esti in mod sigurbig grin... sper ca te-am ajutatbig grinbig grin

| Fericire04 a răspuns:

Nuuu. esti primull cel mai frumos din lumeee`laughing)laughing)laughing))

| adry5522 a răspuns:

Nu .