| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare mai mult pentru baieti! Iti mai poti ierta Prietena dupa ce afli ca te a inselat hai sa zicem nu sexual! Ci asa ca s-a intalnit cu unul..doar pupat smd! O mai ierti? Dupa o relatie de 5ani!

Răspuns Câştigător
| CrazySoursD a răspuns:

Aoleo..deja a doua oara..se cam invata, nu crezi? adica ce esti tu? prostul ei? eu sincer n-as mai ierta-o, daca tu vrei sa stai cu ea chiar daca te mai inseala din cand in cand, stai! Dar personal, mi se pare ca te cam duce de nas.Adica,relatia cu tine e doar de bibelou? ea isi face de cap cu altii si profita de bunatatea ta. Daca o iubesti si nu ti-ai putea reveni dupa o despartire de ea,iart-o. Daca va mai face,sigur vei avea in cele din urma puterea sa treci peste.Dar nu inteleg,ce-i asa usuratica? adica mna,pupici, dar de ce? tu nu-i dai destui sau care-i treaba? nu vreau sa te revolt mai rau, dar mi se pare super aiurea sa te lasi calcat in picioare asa. Exista fete care intr-adevar merita si sunt singure, iar cele care au prieten, isi bat joc de el.

21 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hmm noi suntem mai "ingnfati" si nu prea iertam big grin voi sunte-ti altfel, si iertati, insa noi suntem m stricati,! Eu de exemplu plec pe premiza ca ai facutoo odata, exista si riscul sa o m faci si a doua oara, asa ca have a nice day :*, si aceleasi cuvinte mi sa-au spus si ti le spun si tie big grin " Mai sunt si alti baieti, insa mai sunt si alte fete! Si chiar au fost multe, si asta cu dragostea las-o pe mai tarziu : Deokmdata distreaza`te savureaza viata, afla ce iti place si ce nu, nu sta sa te plictisesti langa el, dai cu next! succes sa fi cu minte!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu-mi pasa de cat timp am relatia.Inselatul nu-l iert niciodata pentru ca este cea mai mare tradare a persoanei iubite. Daca iert acum, mai departe ce voi pati?

| mona a răspuns:

Dupa o relatie de 5 ani cred ca ar merita o sansa si sa o ierti

| ciresik80 a răspuns:

Daca te-a inselat inseamna ca ii lipseste cava langa tine,femeile nu inseala decat daca le lipseste ceva in relatia actuala, dragostea, respectul, intelegerea, ajutorul.Ca sa o poti ierta incearca mai intai sa afli motivul apoi decizi daca o ierti sau nu.

| VadTot a răspuns (pentru ciresik80):

Oare Ce i a lipsit Evei Cand la inselat pe Adam?

| CrazySoursD a răspuns:

Hm..depinde ce simti tu. Daca simti ca poti sa treci peste, sa uiti si sa o luati de la capat atunci da! Dar daca si tie ti-a ranit orgoliul si vrei o persoana sa-ti raspunda la sentimente in acelasi fel in care-i raspunzi si tu..Sincer! n-as mai ierta-o...decat daca m-ar implora sau as vedea ca este chiar miscata de despartirea noastra. Daca va despartiti si se duce la ala, e clar ca nu merita iertarea ta.

| VadTot a răspuns (pentru CrazySoursD):

Ala Sa dovenit ca era un ......sti care chestia defpat..ca asta i a doua oara cand o iert, mi a mai facut o odata cu un altul Atunci chiar avusese taria sa mi spuna ca a fost la unul in casa dar ca nu a facut nimic,. Oare sunt un prost sa o mai iert?

| VadTot a răspuns (pentru CrazySoursD):

Ai Dreptate in tot ce ai spus..Crede ma ca nici eu pe mine nu ma mai inteleg cum nu o pot uita si sa mi fac o alta prietena ..Parca sunt legat la maini si ochi~~~

| CrazySoursD a răspuns (pentru VadTot):

De ce nu o inseli si tu? Un pupic acolo, cum a facut si ea.Sa-i raspunzi cu aceeasi moneda.Te vei simti mai bine dupa, cred.

| VadTot a răspuns (pentru CrazySoursD):

As Vrea sa o parasesc in asa fel incat sa nu ma mai vada si auzii glasul niciodata!

| VadTot a răspuns (pentru CrazySoursD):

Nu Nu ma voi simti deloc Bine! Stiu ca nu o sa ma crezi dar ...Nu in felul acesta as vrea sa ma razbun..ci in asa fel incat sa nu ma mai vada niciodata!

| CrazySoursD a răspuns (pentru VadTot):

O vei rani mai mult afisandu-te cu alta fata, decat sa dispari asa...

| VadTot a răspuns (pentru CrazySoursD):

Offf viata..am crezut ca mi se vor intampla de toate si orice dar De la ea asa ceva Crede ma ca nu ma asteptam!

| CrazySoursD a răspuns (pentru VadTot):

Imi pare foarte rau.sigur vei trece peste si vei intalni o fata fidela.Probabil ai fost prea indragostit de ea si vedeai prea perfecta.Mi s-a mai intamplat si mie..in fine

| VadTot a răspuns (pentru CrazySoursD):

Iti multumesc pentru cuvintele ffrumoase~si pentru sfaturi.
poate mai vb.acum e timpul sa ma duc sa fa nanii mi e somn cred ca cel mai bine este sa ma gandesc la sanatatea mea..iti doresc o noapte buna~~!

| CrazySoursD a răspuns (pentru VadTot):

Noapte buuuuna!

| CrazySoursD a răspuns (pentru VadTot):

Aoleo..deja a doua oara..se cam invata, nu crezi? adica ce esti tu? prostul ei? eu sincer n-as mai ierta-o, daca tu vrei sa stai cu ea chiar daca te mai inseala din cand in cand, stai! Dar personal, mi se pare ca te cam duce de nas.Adica,relatia cu tine e doar de bibelou? ea isi face de cap cu altii si profita de bunatatea ta. Daca o iubesti si nu ti-ai putea reveni dupa o despartire de ea,iart-o. Daca va mai face,sigur vei avea in cele din urma puterea sa treci peste.Dar nu inteleg,ce-i asa usuratica? adica mna,pupici, dar de ce? tu nu-i dai destui sau care-i treaba? nu vreau sa te revolt mai rau, dar mi se pare super aiurea sa te lasi calcat in picioare asa. Exista fete care intr-adevar merita si sunt singure, iar cele care au prieten, isi bat joc de el.

| neutrino a răspuns:

Iart-o pana se culca cu altul fara prezervativ!

| VadTot a răspuns (pentru neutrino):

Si sa zica ca i copilul meu nu i asa?

| TatianaCecilia a răspuns:

Daca zici ca nu pe plan sexual, atunci merita sa o ierti. Uite iti spun o poveste si iti pun si o intrebare..Eu am avut pana de curand o relatie tot de 5 ani.Sunt o persoana foarte sociabila, imi place sa-mi fac multi prieteni.Eu pentru fostul meu prieten am fost prima fata.Stateam in acelasi cartier si chiar niciodata nu mi-a trecut prin cap ca vreau altceva, aveam tot ce imi trebuia langa el. Dupa a trebuit sa ma mut in alt cartier..si dupa ce am facut asta binenteles ca au fost zile in care daca nu ne vedeam ieseam afara cu vecinii.Ei bine el a interpretat ca intre mine si un anumit baiat ar fi ceva mai mult decat o simpla prietenie.ca sa nu mai avem discutii pe tema asta am rupt orice legatura cu vecinul respectiv..acum dupa 5 ani,cum am spus,eu lucrand intro firma,el intro benzinarie si din cauza programului de lucru ne era foarte greu sa ne vedem,am ramas de acord ca el sa se angajeze in firma in care eu lucrez.A nimerit la un departament diferit de cel in care lucrez eu,nu a durat mult pana cand am aflat aiurea ca el are prietena in firma,tot timpul imi cauta scuze cand ii ceream sa ne vedem la sfarsitul programului.Din una in alta mia recunoscut ca,da, a fost cu fata respectiva insa nu mi-a dat nici o explicatie de ce a facut asta, doar mia mai cerut daca pot sa nu port ura pe ea, ea neavand nici o vina, el fiind cel care a insistat mai mult si chiar sa ma imprietenesc cu ea.mi-a fost oarecum greu sa fac asta, dar am facuto.Au urmat zile in care ne vedeam, nopti in care ramanea sa doarma la mine, prinsesem o incredere oarecum in ea..chear de paste, eram in concediu, imi cere sa ne vedem(fostul meu prieten) pentru ca vrea sa-mi spuna ceva foarte important.mi-a spus ca nu ma mai vrea pe mine, o vrea pe ea.In fine, nu are rost sati mai povestesc despre perioada care a urmat, depresii si o multime de ganduri care numi dadeau pace, lucrurile care le-am facut si cu care nu am fost de acord niciodata..Bon:astea fiind spuse..intrebarea mea este oarecum si intrebarea ta..Il mai ierti? Si care e faza la voi? Toata "razbunarea" asta?"ehh, pai sti, tu te-ai vazut cu Mihai la suc, asa ca am zis si eu sa ies cu Elisa la o cafea."..Credeti ca daca sunteti, oarecum "inselati" si aveti ocazia sa inselati, si o faceti veti rezolva mai multe?

laughinglaughingStiu ca am zis "o intrebare", dar nu m-am putut abtine.

| fcb1234 a răspuns:

Eu stau cu ea de 5luni si m-a inselat de 2ua ori si am iertato. pentru ca o iubesc si stiu ca ii pare rau. daca iubesti ierti. pune mai mult control pe ea si tine-o langa tine

| 3Cata3 a răspuns:

O singura data o mai ierti si trebuie sa fi mai prundent in cazu asta... daca o mai prinzi e clar ca relatia voastra s-a terminat pentru ca ea nusi mai doreste si tu nu trebuie sa fi fraier sa regreti...