| user937483737banned a întrebat:

Intrebare mai mult pentru femei : acceptati pentru o relatie de lunga durata cu casatorie o persoane ce nu poate face in mod natural copii?

17 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

De când este asta o "problemă"?

Atâția copii fără părinți pe lumea asta la orfelinate, nu și-au văzut părinți care le-au dată viață Niciodată în viața lor, de cand au fost lăsați în plasamentele de creșă nau zis tata mamă nimănuia, ei ce au? Dece să nu adopți un copil dacă soția nu este bine cu sănătatea ei.

Nu a-și considera nicio femeie sau fată"o problemă"" un pericol"" un deranj" ce nu poate face copii.

Nu este de judecat și nici de văzut ca pe "o problemă" Așa ceva se discută cu persoana cu fata, femeia respectivă și ca doi oamenii maturi, Adulți stați și înțelegeți situația că puteți Adopta un copil din milioanele de copii pe lumea asta fără tată și mamă și părinți lor lângă ei.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Din fericire exista metode de a concepe copii in eprubeta, asa ca asta nu ar fi un impediment.
Iar unele femei au deja copii din relatii anterioare. Poate ar trebui sa cauti in directia aia.

| user937483737banned explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Personal nu pot accepta sa am un copil care sa nu fie al meu, nu ar avea rost sa adopt pentru ca stiu ca nu l-as iubii deloc.

| user937483737banned explică (pentru 1onur):

Nu toti oamenii pot iubii un copil ce nu este al lor, eu nu o pot face si nu pot accepta sa am un copil ce nu este al meu, asta e strict opinia mea.
Sunt destule de multe femei ce pun accent pe asta, din ce am cunoscut eu.
nu toti pot da o sansa si sunt dispusi sa o faca celor ce nu au avut una, oricum nu trebuie sa ii judecam.

| Miruna333 a răspuns:

Da, as accepta

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru user937483737banned):

Dar o femeie cu copil e un pachet: ori cumperi tot, ori deloc.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Tu nu poti iubi copii care nu sunt ai tai, dar nici nu poti face copii.
Care e rostul intrebarii tale?

| user937483737banned explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

De ce sa cresc copilul altuia? O femie lasata singura cu un copil pe cap cauta un sprijin financiar pentru si copil

| user937483737banned explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Pune-ti mintea la contributie, e gratis.
Am intrebat daca femeile ar iubii o persoana ce nu poate face copii, nu daca ar iubii o persoana ce ar adopta, ar lua pe una cu copil, etc.
Corect? Corect.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru user937483737banned):

Esti foarte limitat daca iti imaginezi ca toate femeile singure cu copil au fost parasite si au nevoie de carje (barbati) in viata lor.

Sunt femei independente care baga divort daca sunt inselate si isi cresc bine mersi copilul sau copiii, fara sa ceara bani de la nimeni. Au ele grija ca p... de barbat sa plateasca pensia alimentara la copil.
Culmea, isi pot gasi mascul oricand, pentru ca nu sunt nici proaste, nici urate.
Nu ai tu nas de asa femei!

| user937483737banned explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Nu imi imaginz, e strict parerea mea, nu cred ca e in masura unul ce nu a realizat mai nimic cu viata lui sa ma faca limitat pentru un punct de vedere personal ))
Sincer, daca vrei sa predai lectii de etica, preda la altii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru user937483737banned):

Tu poti sa intrebi, dar nu intrebi ce trebuie.
Intreaba femeia daca ea isi doreste sa aiba copii.
Altfel, aveti asteptari diferite si tot la despartire ajungeti.

| user937483737banned explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Cumetre, intrebarea ramane, intreb strict ce ma intereseaza, rezuma-te la a tacea daca nu stii a raspundewinking

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru user937483737banned):

"unul ce nu a realizat mai nimic cu viata lui"
Cand pui etichete din astea cuiva necunoscut, esti foarte limitat.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru user937483737banned):

Ti-am raspuns, dar nu iti place raspunsul

| 1onur a răspuns (pentru user937483737banned):

Nu toți noi oamenii suntem la fel foarte Adevărat. Asta misa dovedit cu Adevărat în viață și îți respect decizia și alegrea ta în privința situației care te afli.