| Bastanul2018 a întrebat:

Intrebare pentru ambele sexe,dar mai mult pentru fete:
• Care este pozitia/pozitiile sexuale in partidele amoroase fie cu sotia,iubita sau ocazional, penteu a o satisface?
• cum aduci o femeie la ejaculare?
Daca se poate sa ma ajutati cu niste sfaturi si / sau link-uri! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Pozitia este adaptata in functie de placerile fiecarui cuplu; ar si de marimea penisului. Un exemplu: daca penisul este curbat in jos pozitia cea mai buna, pentru a atinge punctul "G" este pe la spate. Nu folosi pozitia cu picioarele pe umeri daca ai penisul lung, dar e benefica daca-l ai scurt.
Este bine ca sa folosesti pozitii variate, ca sa nu fie un sex monoton.
Cat priveste ajungerea femeii la ejaculare big grin e greu. Eu nu am intalnit inca asa ceva. Da, sa aiba orgasm, asta da. Acest lucru necesita un preludiu bine facut, pana ce femeia ajunge la o excitare mare.
Dar nu vreau sa te dezamagesc, sunt destule femei care nu au orgasm sau il au dupa cateva partide de sex, cand corelarea placerilor si, de ce nu, cunoasterea (in ale sexului) este realizata.
Pentru cele mai multe femei, a doua partida la un interval scurt este cea mai placuta.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

1.Anal pe la spatewinking
2.Ii bagi la sutien 1000iepuroiwinking si o aduci in stare de squirtwinking

| Quassaar a răspuns:

Cel mai important..de ținut minte. femeile nu ejaculează mai băiete?

| Violleta2022 a răspuns:

Pozitiile sexuale le alegi in functie de locul unde are loc partida, in functie de inaltimea partnerei, in functie de preferinta ei sau a lui.
Pozitia nu satisface, ci penisul baiatului in fucntie de cum este condus si de cat de mult tine partida sexuala.
Poti duce o femeie la orgasm vaginal daca ai un penis gros si cel putin mediu de masura, intertinand sex de cel putin 10-15 minute, ca fata sa simta ceva. Daca nu esti priceput, atunci poti folosii alte ajutoare ca sa satisfaci (degete, limba, jucarii sexuale).
In orice caz, un orgasm vaginal il pot obtine doar cei acre au un organ adevarat si stiu ce sa faca cu el. Putine femei experimenteaza un asemenea orgasm, pentru ca sunt foarte putini barbati care sunt foarte bine dotati si stiu um sa procedeze ca sa satisfaca vaginal.
Nu cred ca-i cazul tau, ca esti inca virgin... si probabil ca, pentru urmatoarele 10 dati, te vei scapa pe tine dupa primele secunde cand incepi partida sexuala.