| iloveboys a întrebat:

Intrebare pentru baieti! Aseara eu si cu iubitul meu am implinit un an si jumatate de cand suntem impreuna si am planuit sa sarbatorim, intelegeti cum, mai ales ca parintii lui erau plecati la o nunta deci eram singuri singurei devil. Am fost la o plimbare si am vorbit mult, doar ca nu stiu exact de ce sau de unde i-a venit sa ma intrebe daca ma masturbez, si i-am spus ca da, si apoi a inceput sa ma interogheze de cat timp fac asta de ce o fac si tot felul de intrebari legate de subiectul asta, si pana am ajuns la el acasa a fost foarte distant si cand sa intram a spus ca nu mai are chef sa faca nimic si ca nu se simte prea bine si mi-a spus ca m-ar fi dus el acasa doar ca nu se simte bine... Si nu inteleg care e problema si de ce s-a suparat asa de tare, da ma masturbez de la 14 ani, si? mai mult ca sigur ca si el face asta... nu inteleg, pur si simplu nu inteleg de ce s-a suparat asa tare, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Da normal ca o face. toti o fac. ca este femeie ca este barbat. este fisiologic. insa pe el mai degraba l-a deranjat ca te masturbezi si nu faci sex cu el. in cazuri de genul si eu m-as supara. "adica eu vreau sa fac sex cu tine si tu nu vrei dar te masturbezi" daca a-ti facut sex insa te masturbezi inseamna ca nu faceti prea mult sex. cam deranjeaza asta totusi. si sincer nici eu nu inteleg.

o solutie ar fi urmatoare. sa-i spui: uneori cand nu esti cu el si nu poti sa faci sex atunci te masturbezi ca sa-ti satisfaci poftele sa spunem asa. insa care este problema? nu ma duc cu unu si cu altu. ce? preferi sa ma duc cu unu si cu altu cand am chef de sex si nu te am? sau sa ma satisfac singura? normal ca o sa taca (parca vad). si mai spune-i ca eu o fac asta ca te iubesc si nu vreau sa te insel. insa intelege-ma si tu ca am si eu poftele mele si cand mi se urca hormonii la cap nu mai rezist.
asta daca nu va intalniti prea des si nu faceti prea des sex.
ca eu din ce ai spus tu ca a spus el... cam asta reiese. ca tu nu prea faci sex cu el dar te masturbezi.

si apropo. cred ca esti prima fata care recunoaste ca se masturbeaza. felicitari.

si sincer am facut-o si eu o data si eram in relatie dar in 3 luni (la inceput) nu am facut deloc. deci e ceva normal. dar trebuie sa-i explici de ce faci asta. si daca tot ati facut sex. incearca sa nu te mai masturbezi ci sa faci sex cu el.

7 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Ia-l cu replica asta: "am fost sincera, ai fi preferat sa te mint?". Sau poate chiar s-a simtit rau, daca zici ca nu iti raspunde si chestii din astea vezi sa nu fi patit ceva. Nu poti lua legatura cu unul din parintii lui? Roaga-i pe ei sa ti-l dea la telefon ca doar n-o sa refuze. Si asta ca ar fi patit ceva, nu te gandi, ca nu avea ce mare lucru oh go on

| Razvy112 a răspuns:

Deci prietenul tau ori chiar nu se simtea bine ori, scuzaa-mi expresia, e prost rau de tot ce il doare pe el ca tu te masturbezi cine stie cate generatii de copii au murit in mana lui si acum se leaga de tine ca vezi Doamne tu te masturbezi gandeste-te ca poate l-ai suparat din alta cauza nu se stie dar continua cu telefoanele si mesajele sa nu se strice o relatie de 1 an jum....totusi sunt 18 luni de fericirebig grin

| trollname a răspuns:

Poi...intreaba-l ce are nu fii timida...haideee

| iloveboys explică:

Nu-mi raspunde la telefon, la mesaje, la nimic... crede-ma am incercat sa vorbesc cu el, dar clar nu vrea

| Alexakos a răspuns (pentru iloveboys):

Sti. mai este o varianta care asta niciodata nu o sa "rugineasca". du-te la usa lui. si spune-i ce-a ce ai de spus. si daca nici atunci nu vrea sa vorbeasca bate la usa pana iasa si daca sunt parintii lui acasa spune-le ca nu pleci pana nu iti vorbeste. si cand vb cu el spune-i acelasi lucru. ca nu pleci pana nu vorbiti. incepi tu prima cu motivul pentru care faci ce faci si dupa aia lasa sa vezi ce spune el. daca spune ok. spune-i ca-l iubesti si ca ai facut-o ca sa nu-l inseli. si daca are un raspuns sau un comportament egoist intreaba-l. "ce rvei sa spui ca tu nu o faci?" " si tu o faci e ceva normal" cu asta il faci sa se mai deschida. zice el in sinea sa ( deci e normal asta, hmmm si nu sunt singurul).
si daca e la fel. atunci mai spune-i ca altii se despart pentru ca partenerul sau l-a inselat si tu vrei sa ne despartim pentru ca ti-am fost fidela? (oarecum)

si dupa aia vino si spune-ne ce s-a intamplat. si daca vrei mai multe amanunte, spune-mi pe privat oricand ai nevoie si o sa incerc sa te ajut cat pot.

| iloveboys explică:

Toate raspunsurile voastre m-au ajutat foarte muult, doar ca acum e foarte greu sa aleg un raspuns castigator si mai e un lucru care ma deranjeaza este faptul ca stau tot timpul cu el si avem o viata sexuala cat se poate de activa, doar ca pur si simplu, e corpul meu, asa stiu ce-mi place sa fac si cu iubitul meu, deci faptul ca ma masturbez are efecte pozitive si asupra relatiei noastre

| dianaflower a răspuns:

Pai probabil la deranjat faptul ca nu iai spus tu si ca trebuia el sa te intrebe