| BeTheBestAndFu*kTheRest a întrebat:

Intrebare pentru baieti: Atunci cand iesiti la intalnire cu o fata.sa zicem la prima-a doua intalnire si ea nu prea vorbeste... va suparati? sau ce ganditi despre ea-ca este timida si ca poate data viitoare va comunica mai mult cu voi sau ...nu ii mai dati nici o sansa?

4 răspunsuri:
| Lewis a răspuns:

Cand nu vorbeste ajung la concluzia ca nu e genul meu, ma simt prost si inchei!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Într-adevăr, fie e cum a spus Lewis, în cazul în care între cele două persoane pur şi simplu nu se poate stabili nicio legătură, fie fata este timidă, îşi face tot felul de gânduri prosteşti în minte, nu ştie ce să spună şi îl place atât de mult pe tip încât se gândeşte că orice ar afirma va suna greşit.

| geologul a răspuns:

Pentru uni e o provocare pentru altii cred ca nu e interesata de persoana respectiva si cedeaza sa mai iasa cu ea, trebuie si fata reaspectiva sa de a o speranta acelui baiat

| Zuzu6235 a răspuns:

Este ceva normal sa aveti emotii cand iesiti la o intalnire. oricine are. eu ca baiat incerc sa par cat mai amuzant, placut, sa caut subiecte de conversatie comune si sa transform intalnirea plina de emotii intr-o iesire in oras relaxanta. cand eu cu o fata ma inteleg de minune si ne simtim in largul nostru(radem, glumim, ne exprimam parerile si opiniile) consider o asemenea inalnire perfecta. nu sunt de acord ca baiatul sa faca toata treaba. sunt de parere ca si o fata trebuie sa isi dea seama cand un baiat incepe sa nu mai aiba subiecte, sa preia ia conversatia. incercati sa aveti subiecte in care sa va exprimati opiniile, de ex: nu puneti intrebari care nu au raspuns decat pe DA sau NU. intrebati "ce parere ai despre..." sau "in aceasta situatie u ce ai face?". sincer nu imi plac fetele care nu au kef de convorbire. e deranjant sa stati intr-un restaurant la o masa, sa va uitati unul la celalalt si nimeni sa nu zica nimic; sau daca intreb o fata sa raspunda in 2 peri. da, ii mai dau o sansa, de ce nu? daca am iesit cu ea inseamna ca imi place de ea. dar daca ii scoti vorbele din gura cu clestele ma intreb cum ne vom intelege pe viitor.sunt de parere ca o fata trebuie si ea sa sustina un baiat, sa ii dea o parere, sa ii ceara un sfat. nu doar sa stea si sa astepte totul de la el. curaj. ai multe de castigatwinking