| *LiGht* a întrebat:

Intrebare pentru baieti:oare ati putea sa lasati persoana iubita din motiv ca nu va ajunge libertate(distractii, alte fete, alte experiente etc.). si inca spunind intruna ca o iubiti doar pe ea?!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca iubesc o fata renunt la orice pentru ea. Chit ca renunt la o distractie ma voi simti mai bine stiind ca o am pe ea aproape. Atunci cand iubesti cu adevarat iti ajunge doar sa ai persoana respectiva aproape.

| Razvan a răspuns:

Nu e ceva valabil numai pentru baieti.Sunt unele persoane care au nevoie de libertate, au nevoie sa faca anumite lucruri care sa le dea senzatia de libertate.Trebuie sa te gandesti ca daca lui ii e bine, iti va fi si tie la un moment datwinking

| catthshshshs a răspuns:

Nu! Asa nu se mai cheama iubire. Daca iubesti pe cel de langa tine cu adevarat, nu te gandesti la libertate, te gandesti cum sa iti petreci cat mai mult timp cu el/ea.winking

| Arthur a răspuns:

Pentru baieti nu e valabil. Daca iubesc cu adevarat acea persoana sunt in stare de multe nebunii pentru a o pastra, nu pentru a fugi de ea.

| Psihoyounger a răspuns:

Bineînţeles că nu. Nu te supăra, dar întrebarea aceasta nu prea are sens. Din moment ce o iubeşti doar pe ea, nu poţi spune că nu ai suficient timp din cauza ei, asta dacă nu este ea prea sufocantă. Dar daca nu ai timp "pentru alte fete", e clar că nu o iubeşti suficient pe ea. Viaţa alături de persoana iubită ar trebui să ţi se pară o distracţie continuă, fericire, nu dorinţă de a se încheia cât mai repede.

Psihoyounger

| Sniper a răspuns:

Pai asta nu mai este iubire fetitawinking!
Ori te iubeste numai pe tine, ori se indreapta spre alte experiente.

| l0rre a răspuns:

Ma bucur cum gandesc unii baieti, ca cei de mai jos.

| RooN a răspuns:

Nuhappy