| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru baieti si nu numai: o fata vi se pare mai frumoasa daca e machiata in fiecare zi sau preferati naturalul? Sau daca iubesti inseamna ca nu conteaza...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de parere ca baietii prefera fetele naturale, care nu-si incarca fata cu prea mult machiaj... un pic de mascara si un gloss, eventual si putin blush, sunt suficiente.Asta mi-au spus aproape toti baietii pe care i-am intrebat.

23 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca ofemeie este mai frumoasa atunci cand este nemachiata, nu cu mult machiaj pe fata iar dimineata cand o vezi langa tine nemachiata sau stearsa te sperii de ea.

cami
| cami a răspuns:

Concluzia : Baietii ne prefera nemachiate big grin

cami
| cami a răspuns:

Asa-i alinu stiua, da` bine, cateva ajustari acolo. whistling, un gloss, rimel. Nu spune nimeni sa-ti dau cu tone de fond de ten, creme, pudra, creion-buze, creion-ochi .Asa nu.
Cu toate ca totii baiesasi nosti de pe TPU, prefera fetele nemachiate, dar nu cred ca prefera buze crapate?
Asa ca, nemachiat dar ingrijit.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Ideea e ca o fata trebuie sa arate mereu bine.
daca mama natura nu a ajutat-o...trebuie sa se ajute ea singura.
normal ca baietii prefera fetele nemachiate laughing asta inseamna ca sunt frumoase. daca nu ar fi frumoase...nu ar iesi cu ele nemachiate din casa big grinlaughing

| marsy a răspuns:

Trebuie sh makiaj. pn mine de ex. e o placere sa ma aranjez. sa ma makiez. sa am grija de mine. dar nu prea exagerat. tongue

| albastrel a răspuns:

Inainte ma machiam in fiecare zi...de cateva luni...am lasat-o mai moale...mai rarutz ca-i mai dragut big grin... mai bine mai natural :X

| albastrel a răspuns:

Da cami dar sa arati si bine nemachiata...ca stiu cateva fete care daca nu sunt machiate... te speriihee hee

| rebeca a răspuns:

Eu cred ca baietii prefera 2 in 1 cum ar veni.Adica un machiaj natural.Asta nu inseamna ca in fiecare zi daca nu e nevoie.Nu trebuie sa iti pui fond de ten cu spaclu... putin si frumos.La urma urmei acesta este recomandat sa fie folosit pentru ca protejeaza tenul.Sa nu imi spuneti ca baietii, oricat de frumoase sunt iubitele lor, nemachiate, seara in club nu le place sa isi accentueze putin culoarea ochilor...sa fim seriosi.

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu ma machiez zilnic...pentru ca sunt pasionata de asa ceva.Prietenii pe care i-am avut vad ca nu se speriau cand ma trezeam de dimineata, deci e bine laughing se pare ca ei prefera naturalul.

| want2bMajestic a răspuns:

In cazul in care t indragostesti de o fata ...nu depinde machiajul sau naturalul... u iubesti acea pers pentru ceea c este...si nu ceea c nu are. dar depinde si de prima intalnire. dca fata este machiata... obisnuiesti sa iti doresti ca sa o vezi la fel...deci imi plac fetele fara machiaj

| hashe86 a răspuns:

Naturalul.
daca din cand in cand se machiaza atunci cu siguranta sunt surprins placut. daca as vedea-o zilnic machiata nu ar mai fi interesant.

| alexdop21 a răspuns:

Important e sa nu ma sperii de ea dimineata! Si nu conteaza neaparat cum arata nemacheata cat conteaza cum ii sta parul! Daca e in toate partile ...nu e bine, nu imi plac filmele de groaza

| snepy a răspuns:

Natural

| Misterious a răspuns:

Bine bine iubesti... dar daca fata arata bomba machiata si dimineata te sperii de ea.nu prea cred ca merge principiul asta... O fata se machiaza(cel putin eu) pentru ea nu pentru altcinevawinking...si inca nu s-a speriat nimeni de mine cand m-am trezit dimiineata nemachiata.ba chiar mi s-a spus ca sunt frumoasa blushing hehehe

| sorin a răspuns:

Frumusetea se vede fara machiaj, deci natural.

| Gise a răspuns:

Parea mea este ca Naturala...Eu ma machiez doar din cand in cand asa la ocazi happy si cred ca e mai bine asa, atunci cand te machiez sa se observe

| spiritul a răspuns:

Bani are?

| terkea a răspuns:

E mai,, cul" cum a facut-o masa laughing...sa ma exprim ca un macholaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubesc un om nu o pictura.naturalul il prefer, si daca vrea sa se machieze dupa nu ma deranjeaza. dar vreau sa-mi placa natural intai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai inatlnit-o. e superba, rujul rosu. buze carnoase si o fata impecabila, fara cosuri, cu ochii mari mari de tot si albastri.se numeste Zanalaughing... o chemi la tine si te tavalesti cu ealaughing, insa dimineata te trezest cu :O oooo alta fata in patul tau!, o intrebi cine e? ea iti raspunde ca e Zana, dar tu crezi ca te minte pentru ca are buzele crepate, cosuri pe nas.pe frunte.pe barbie, iar ochi mici si negri.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza... o iubesti asa cum e!

| christis1234 a răspuns:

Putin fond de ten si niste rimel daca este cazul...in nici un caz cu cv pe buze...BLEAH este lipicios la pupatlaughing

| ionutalexandru51 a răspuns:

Daca iti place d ea nu conteaza machajul