| melynda a întrebat:

Intrebare pentru cei peste 20 de ani. care ar fi sacrificiul care l-ati face pentru o persoana pe care o iubiti/ cu care ati dori sa fiti impreuna? v-ati lasa jobul stabil, bine platit, casa, familia, pentru a pleca din tara, mai aproape de el?

42 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am 31 de ani nu 13

| DeeaMarry a răspuns:

El este roman? De ce trebuie sa pleci tu neaparat? De ce nu vine el la tine? El ar face sacrificiul asta pentru tine?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Atunci imi pare rau de tine, daca ai ramas pe distractie. Probabil ai fost tinut din scurt cand erai mic.
Nu ma intelege gresit, ies zilnic in oras, fac excursii, mai nimeresc din cand in cand si prin cluburi, imi beau cafeaua mai mult in oras decat acasa, am pasiuni distractive... Dar distractie in felul in care o spui tu, am avut de la vreo 15 ani: chiuleam si beam 5-6 beri, mergeam la scoala cu ele in cap, dupa scoala imi faceam plinul, vorbeam cu n fete simultan, cadeam de pe scaun in timpul orelor de la ras (si alcool), furam masina lui taica-miu, nu exista sambata sa nu fac turul cluburilor din oras, si al discotecilor cu manele si fete usoare, din satele apropiate.
Acum la 23, crezi ca-s idiot, sa fac la fel? In grupul meu de prieteni deja se pun pe picioare afaceri, in club mai mergem rar, iar cand ne intalnim la un pahar, nu ne mai facem praf, sa radem nonstop... Ne vedem ceva mai rar, avem ce discuta.
Inca umblam dupa fete, ne plimbam fara scop... Dar dupa ce faci ce am facut eu, crede-ma ca e mai gustoasa o seara chill, decat o bâţâială si 4 beri in club. Sau o excursie in 2, cu fata de care, intamplator esti indragostit.
Sau stai... Mai bine spune-mi tu cum te distrezi la 31 de ani! happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu la 31 de ani cu 3 prieteni ne continuam traditia betiilor cabanelor disitractiei, calatorie inceputa de la 14 ani si am facut un juramant sacru si solemn ca vom continua aceatsa calatorie pana cand moartea ne va desparti

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma simt norocs sa am prieteni cu aceeasi gandire ca mine noi ne-am jurat sa nu permitem sa cadem in plasa tiparului bolnav impus de o societate bolnava

| Printesa10TM a răspuns:

Da, e bine sa mai faci si sacrificii. Mai ales daca va iubiti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Oh, deci v-ati jurat sa ramaneti la nivelul de la 14 ani.
Nasol de voi... Exista destui care traiesc cum spui tu, dupa 30 de ani, si se numesc cazuri sociale. Nu cred ca e cazul sa te mandresti cu asa ceva.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cata vreme muncesc si imi castig proprii bani si sunt sanatos nu reprezint caz social

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Printesa10TM):

Daca vrei sa devi sclav da

| Printesa10TM a răspuns:

De ce? Acum depinde ca sacrificii. Sa alegi intre familie si el, de exemplu, normal ca familia.

| UzOm a răspuns:

Locul de muncă bine plătit? - NUU!
Casa? - NUUUU!
Familia? - Nu!
Mă cac pe ea de iubire. Mai bine am bani, decât o sugătoare care îi pe interes.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu. Mai intai m-as gandi la mine si apoi la altcineva. Ma gandesc, ca poate peste un an acea persoana ar putea sa ma paraseasca, si atunci cu ce as mai ramane, dar am renuntat la tot pentru ea. Exact, cu nimic. Deci raspunsul meu este nu.