| Alexandru250201 a întrebat:

Intrebare pentru fete
Daca acum nu mai vorbiti cu fostul dar inca il considerati ca arata bine fizic si o persoana ok si nu aveti nimic cu el v ati putea impaca cu el pe viitor? Daca da, ce ar trebui sa faca ca sa va atraga iar atentia, sa spuneti 'uite, nu e asa de rau'

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu m-as intoarce niciodata la "fostul", indiferent cat de bine arata, chiar ma lasa rece cum arata, odata ce s-a dovedit ca relatia cu el a fost un fiasco, asdar nu mai merita nici o atentie din partea mea.
d

| Madaxo97 a răspuns:

Nu m-aș întoarce la fostul niciodată.

| Alexandru250201 explică (pentru Madaxo97):

N am inteles niciodata dc oamenii au o parere proasta despre fostii lor laughing)

| Madaxo97 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Nu am o părere proastă despre ei, dar nici nu m-aș mai întoarce la ei, indiferent cât de bine se poartă, sau cat de bine arăta, dacă e fost, e acolo cu un motiv, iar eu nu sunt genul care dezgroapă trecutul, care reîncălzește ciorba, stii ce zic.
Fac si o mică comparație, poate ți se pare nepotrivită dar, atunci când arunci ceva la gunoi, te mai întorci după el? laughing

| Alexandru250201 explică (pentru Madaxo97):

Nu te intorci dupa gunoi da poate realizezi ca ai gresit si inca iti e de folos, nu?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Nu te întorci după gunoi decât poate dacă din greșeală în sacul de gunoi ai aruncat si telefonul mobil să zicem, care îți este de folos, il iei si apoi il arunci la loc restul de gunoi. Așa e si cu persoanele, nu ai cum să accepți o persoană înapoi doar pentru ca are o singură calitate și restul defecte, de exemplu.
Asta cu realizatul că a greșit, depinde, dacă s-a despărțit ea de tine și nu tu de ea, înseamnă ca cel mai probabil tu ai greșit, nu ea, că altfel nu se mai despărțea. E discutabil, depinde foarte mult de motivul despărțirii, dacă ai înșelat, de exemplu, slabe șanse să te mai accepte înapoi.

| Alexandru250201 explică (pentru Madaxo97):

Pai am zis ca n au fost motive grave ca inselatu, minciuna sau batjocora

| Miruna333 a răspuns:

Relatiile mereu au fost încheiate cu un motiv bine întemeiat. Poate daca pe viitor m-aș regăsi cu un fost, sa fim în alta perioada a vieții și sa ne reconectăm, imposibil nu este. Sunt oameni care s-au reîmpăcat și după zeci de ani. Nu este vorba de ce ar face, și de ce aș simți eu. În dragoste nu e ca la prăjituri, enumeri ingredientele, le primești, și gata, mi-a revenit iubirea și ne-am împăcat

| Giulia911 a răspuns:

Dacă încă îmi place de el de ce e fostul? Sau dacă ma părăsit el, oricum nu ma mai ia înapoi. Ca de-aia ma părăsit, ca nu ma mai vrea.