| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: daca fostul vostru prieten avea penisul de 20 cm iar actualul il are de 15 cm, credeti ca din punct de vedere sexual ati simti lipsa celor 20 de cm?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ha...ha..ha... evident ca simti lipsa a 5 cm

| Celcestietot a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai si ce este de facut in cazul asta thinking, sa cauti unul care sa te satisfaca ca precedentul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Celcestietot):

Era doar o intrebare ipotetica happy
Evident ca te vei intoarce la ala care te-a satisfacut si ti-a produs cele mai bune orgasme vaginale sau iti cauti unul cu masura care stii ca te poate satisface cum iti place.

| relian a răspuns:

Ai masurat ambele scule? laughing

| Allhambra a răspuns (pentru relian):

Da, sunt o tipa pragmatica. laughing

| relian a răspuns (pentru Allhambra):

E bun, macar sa stii pe viitor ce sa faci, asa nu mai pierzi timpu.Mai vazusem asa femei care cautau barbati si spuneau din start, caut pe cineva cu scula de X cm laughing deci femeia de ce sa mai piarda timpul si ce se mai baga in relatii de genul asta.

Si cum ai masurat ce ai masurat, asta daca poti sa zici? Ma refer cu rigla sau ai masurat fara sa stie respectivu?
Eram odata la povesti, fete baieti si o tipa ne-a spus cum se masoara scula cuiva fara sa o faci la vedere.
Referitor la barci si valuri laughing acolo ai dreptate, dar scule peste 20 cm eu din ce stiu,din ce am vorbit cu femei, au zis ca nu-s bune, is prea mari si nu se simt confortabil laughing

Dar banui ca depinde si de cat de mare este marea neagra laughing.Eu ce cred, mai mult conteaza grosimea decat lungimea, bine vorbim aici asa de lungimi medii.
Uite si tu cu ce ne ocupam noi timpul, sau ce discutam pe netu asta laughing

| Celcestietot a răspuns:

Desigur ca asta se va intampla. Orice ai face, in interiorul lor tot vor simti golul (la propriu laughing ), chiar daca nu o vor recunoaste, iti garantez.

| Hammurabi a răspuns:

Ai chiulit de la școală?
Dacă fostul avea 20, iar actualul 15, simți lipsa a 5 cm.
E aritmetică elementară, ce naiba... rolling on the floor

| Goete a răspuns:

Nu s-ar simti nicidecum lipsa celor 20cm, vorim doar de lipsa celor 5cm.
Cam prost stai la capitolul matematica

| orailibrail a răspuns:

Părerea mea este ca e vb și e3 diametrul peninsulei.
Primul, cel cu 20 cm ti-a i tina mușchii după dotarea lui.
Deocamdată ești formata după el. E nevoie de timp.
Ti-as fi recomandat vreo 6 -8 luni de abstinenta pentru ca muschii vaginului sa se stranga

| Allhambra a răspuns:

Actualul meu prieten o are de 15 cm si chiar daca e un tip foarte tandru si atent si destul de priceput (tehnic vorbind) actul sexual nu e unul reusit. Foarte rar si foarte greu ajung la orgasm.
Spre deosebire de fostul prieten care era mult mai superficial dar cu care aveam orgasm si de doua ori la un act.
Iar orgasmul clitoridian nu e acelasi lucru cu orgasmul vaginal (fetele stiu la ce ma refer)
Imi pare rau ca demontez mitul barbatilor care cred in zicerea cu penisul "mic si priceput". Nu e asa. Cel putin la mine s-a demonstrat ca nu e asa. Si la multe alte prietene cu care am discutat. De aceea am cerut si parerea fetelor de aici.

| Goete a răspuns (pentru Allhambra):

Daca ai deja raspunsul la intrebare - pe care toti il stim exceptand "cei cu mitul" - de ce mai intrebi? E logic sa simti mai bine o **** mai mare, sau un vagin mai stramt in cazul unui tip

| Daz01 a răspuns (pentru Allhambra):

Evident că vorba "nu contează cât de mare este barca, contează cum se mișcă valu" este doar un mit și o știm cu toții. Așa cum penisul variază în lungime și circumferință ș vaginul o face iar un penis de 20 cm ar putea crea disconfort în cazul în care vaginul este mai micut, așa cum un penis de 15 cm nu poate genera un orgasm așa cum îți dorești. Sunt câteva "trucuri" pe care le puteți face pentru ca tu să te simți satisfăcută, însă nu sunt sigur că partenerul tău va fi confortabil odată ce va afla că mărimea lui este mică pentru tine. Puteți încerca să folosiți jucării sexuale sau puteți face un preludiu mai lung.
Următoarea soluție este să înțelegeți amândoi că nu sunteți compatibili și să-ți găsești alt partener care să fie compatibil cu tine. Succes.

| Anonim5695 a răspuns:

Nu. Poate cel cu 15 sa fie de 100 de ori mai bun, conteaza tehnica. Daca crezi ca nu is de ajuns 15(ceea ce nu ii adevarat) tipu are maini si limba. Iti faci griji degeaba

| Stonehard a răspuns:

Vorbiti prostii. Poate sa faca unul cu un penis de 15 cm, mai buna treaba decat cel de 20, dar si invers, evident. Placerea consta in cu totul alte chestii, cum ar fi, tehnica, pasiunea, dorinta...etc.