| CeciL a întrebat:

Intrebare pentru fete, femei in special.Va rog frumos sa ma ajutati cit mai urgent.Pe data de 13 mi-a venit ciclulu si la mine ste asa ca 4 zile este normal iar a 5 zi mai singereaza putin.Vazind ca nu am singerat ne-am hotarit cu prietenul la un peting, dupa aia m-am dus la veceu si singe pe absorbant nu era.Peste 10 minute a inceput putin, putin, putin de tot acum nici nu mai este.Cum credeti de ce? Oare sa fie singele de la ciclu sau este ceva cu himenul neinregula cam n-as crede ca durere sau usturime nu am simtit...

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

De la petting la fingering e o cale. Sa inteleg ca esti virgina, prietenul tau, in timpul "pettingului" si-a introdus degetul in vaginul tau (am inteles bine?). Daca asa stau lucrurile, e posibil sa iti fi rupt himenul, da. Daca atingerile au fost externe, probabil ca sangerarea a fost de la menstruatie; sangele nu curge non-stop-probabil ca atunci cand ai mers la baie si ai verificat nu mai cursese de cand schimbasesi absorbantul. Mai ales in ultima zi, menstra nu este asa de abundenta.

| yuli10 a răspuns:

Daca esti si foarte tanara si banuiesc ca da din moment ce esti virgina, probabil ai ciclul f neregulat. nu cred ca ai vreo problema.

| JustMeFlory a răspuns:

Sa inteleg ca esti virgina? Daca ati facut doar petting( adica fara penetrare) nu are ce sa aiba himenul.Sangerarea a fost din cauza cicluluihappy