| Justask9876 a întrebat:

Întrebare pentru fete : o sa uitați vreodată primul băiat cu care ați făcut sex?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu,normal.Mi-am pentrecut cu el aproape jumate din viata pana acum.Ne-am despartit dar mai tinem legatura, am ramas prieteni.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca il dam uitarii, face parte dintr-o viata deja traita si trecuta.
In prezent, ne gandim la "actualul iubit" si cu el ne facem vise.

| Justask9876 explică (pentru Violleta2022):

Ok, înțeleg ca rămâne in trecut, dar nu rămâne cu ceva mai special decât restul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Justask9876):

Nu, nu ramane cu nimic special!
Ramane cu o amintire in cap, care-i revine cand te vede.

| Hammurabi a răspuns:

N-o să uite nimeni.
Așa cum nu uiți nici prima zi de școală, prima bicicletă, prima zi de facultate, prima săritură cu parașuta ..etc.
Dar dacă întrebi dacă primul/prima au fost mai speciali decât restul. Da, au fost pâna la al doilea/doua.
După aia n-au mai fost.

| sofisis a răspuns:

Ar insemna ca sufar de amnezie daca as zice ca am uitat. Normal ca nu am uitat. Dar nu mi trezeste nici un fel de emotii amintirea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De uitat, evident că nu o să îl uiți (poate la bătrânețe dacă te îmbolnăveşti de demență sau ceva, că atunci îți poți uita şi propria familie).Cum a mai zis şi cineva mai sus : nu poți uita prima zi de şcoală, facultate etc. sau orice alt eveniment special din viața ta.Aşa şi aici.Doar că atunci când vei cunoaşte pe altcineva sau şi mai repede, după despărțirea de primul (aici depinde şi de modul în care a avut loc despărțirea : cu ceartă, fără ceartă, cine s-a despărțit de cine etc.) nu o să mai ai sentimente pentru el, va rămâne doar o amintire (plăcută sau mai puțin plăcută) şi aşa se va întâmpla cu fiecare partener din viața ta până vei ajunge să-l găseşti pe cel cu care îți vei petrece tot restul vieții.Desigur,am luat în calcul varianta că ai trecut peste despărțire şi că nu te-ai cuplat cu altcineva doar ca să "uiți" de fostul. Oricum,cred că în timp dispar toate sentimentele de iubire, regret etc. şi ajungi să îți vezi de viață, unora le ia mai mult, altora mai puțin (aici vorbesc de oamenii "normali", nu de cei care rămân ancorați în trecut pentru că sunt atât de slabi încât nu au nici cea mai mică putere să treacă peste, ajungând nişte epave).

| QElenaBoghiu a răspuns:

Vrăjeală pe fetele astea care au comentat laughing

Prima :iubire, sărut, cadou, ETC.NU SE UITĂ NICIODATĂ.

Cum sa uiți persoana care te a dezvirginat? Pe bune?hee hee

Nu, nu poți uita prima iubire happy sau mai ales prima experienta sexuala.

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Sinceritatea, mai ales fata de propria persoana, necesita un anumit nivel intelectual, ceva mai mare decat aveau homo-erectus.
Uita pe dracu. laughing

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Plato):

laughing la fel și la bărbațiwinking

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Am zis undeva "femei"?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Desigur ca il uitam. Ramane doar o amintire placuta/neplacuta, nimic special. laughing

| 90210 a răspuns:

Normal ca nu uiti dar ajunge sa fie o amintire si atat. Multi baieti vor sa fie primii pentru ca asa o sa fie de neuitat. Stiu un tip care s-a cuplat cu o virgina doar pentru chestia asta. A asteptat chiar sa faca 18 ani pentru a face sex cu ea si dupa ce s-a culcat cu ea i-a dat papucii. Asa comportament mai mare scarba sincer.