| KKiss a întrebat:

Intrebare pentru fete si baieti:
Cum este fata ( iubita) perfecta?
cum este baitul (iubitul) perfect?

Cel mai lung raspuns primeste funta. laughing)

19 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Ciudata intrebare, de ce spun ca este ciudata? pentru ca fiecare percepe perfectia in felul lui. Tie iti place mancarea mai sara, mie imi place mai putin sarata.
Totusi ca sa iti raspund la intrebare: Iubita perfecta nu exista. Nu exista pentru ca tu (vb in general) vrei/vrem mai mult. Vrem sa ne iubeasca, sa fie amuzanta, inteligenta, sa arate bine, sa aiba securitate financiara, sa ne ofere tot. O singura persoana nu iti poate indeplini toate dorintele/cerintele/nevoile.
Deci nu exista persoana perfecta. Exista doar persoana de care te vei indragosti, cu care vei iubi, simti, experimenta viata si apoi vei decide daca ramai la ea sau cauti alta care are altceva ce ai nevoie.

| RAY a răspuns:

Aici vorbim de 2 chesti diferite, in primul rand sa isi placa pentru ce sex sau sa ai o relatie? vorbim de 2 termeni diferiti dorinta sexuala adica placerea se manifesta mai mult irational adica sunt niste semne fizice care declanseaza gen fata asimterica,sanii nu se stie de ce, fundul se pare ca mostenim aceste chesti genetic de la stramosi nostri asta e valabil pentru ambele sexe, cand vorbim de o relatie se schimba ceva in timp ne autoevoluam pshiologic si cautam un partener pe masura fizicului nostru, si-o de multe ori vb din propie experienta iubim o persoana fara sa stim de ce, din ce motiv?

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru RAY):

Ai o mare problema cu relatiile, adica mereu te gandesti la o relatie pentru sex happy Spune-mi si mie de ce gandesti mereu asa ca-s tare curios happy

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Coarna_Mihai_1990):

Da de ce as sta cu o fata daca nu pentru sex?

| blueheart a răspuns:

Nu exista nici iubita perfecta, nici baiatul perfect...Si nu tot ce este mult este si bun... Asa ca mai bine scurt si la obiect big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru blueheart):

Exista si femeia perfecta si barbatul perfect, si deci femeia perfecta e aia frumoasa, harnica si devreme acasa, iar barbatul perfect e ala…
E ala…
Stai putin ca m-am incurcat…
Da` oricum – exista si el…
In fine…
Ploua rau afara si m-am trezit ca batea apa-n geam, e 4 dimineata, intelegi? Da` iti spun eu sigur ca exista si barbatu` perfect…

Răspuns utilizator avertizat
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Iubita perfecta e aia care te iubeste si o iubesti, si aia care stie sa tina la un baiat ca la ochii ei din cap happy

Răspuns utilizator avertizat
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru TuDorEL96):

laughing)) laughing) Bat si cuie, dau si ****, mda ar trebui s-o tin minte presupun c-o folosesc maine garantat laughing) daca nu azi!

Răspuns utilizator avertizat
| Kirito21 a răspuns:

Perfectiunea nu exista.

| mateicoca a răspuns:

Ce este o funta si de unde fac rost de doua.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

De doua zile incerc sa-ti raspund, insa ma iau cu alte treburi si uit!
Sa incep...
Faptul ca suntem oameni, suntem diferiti unul fata de altul, gandim diferit, avem planurile noastre, iar viata ne-o traim fiecare dupa capacitatea mintala. Toti avem lipsuri, defecte; in concluzie... nu suntem perfecti!
Mai bine ar fi sa zice partenerul/a ideal/a.
Baiatul ideal: este un baiat simpatic, care prezinta garantie atunci cand deschide gurita, vorbeste frumos in prezenta unor oameni mai in varsta (fie la serviciu, la fotbal, in parc, in centrul comercial) este un tip care isi respecta familia, propria viata...
Iubitul ideal este tipul care se tine de cuvant atunci cand spune ceva, nu este "calator" (nu zboara din floare in floare), ii vorbeste de viitor prietenei, o apreciaza si se comporta omeneste cu ea...
Sotul ideal este barbatul care stie ca acasa il asteapta o sotie, poate si un copil, face tot posibilul ca familia lui sa fie bine, isi respecta sotia, o iubeste, isi face timp si de meciul de fotbal si de o bere cu prietenii, insa nu-si ignora statutul de stalp al familiei.
Prietena ideala este acea fata care prezinta garantie atunci cand o vezi imbracata (cu cat e mai putin sexy, cu atat iti dai seama ca de fapt rolul ei este cu totul altul si nicidecum sa "deranjeze" hormonii altora); este fata care face tot posibilul sa fiti impreuna, ii pasa de tine, atunci cand plangi, plange si ea cu tine.
Fata ideala iti vorbeste despre viitorul vostru, despre numele copiilor vostri, despre casa voastra!
Eu sunt barbat, insa o spun din suflet... nu e chiar atat de usor sa fii femeia. Barbatul este stalpul casei, dar daca nu ai femeia ideala, nu ai nicio sansa sa realizezi ceva folositor in viata. Ei bine, sotia ideala este doamna care isi asteapta sotul cu un zambet, cu o mangaiere, cu ceva pe masa, atunci cand acesta vine acasa.
Cand accepti sa fii sot/ sotie, se schimba datele problemei. Cu treaba asta nu e de jucat deoarece ajungi sa faci copii si sa te desparti, iar acele suflete nevinovate traiesc fara parinti, abandonati, vai de ei...
Asadar pentru cei care vor citi aceste randuri si sunt intr-o relatie: inainte sa te ia valul sa-ti inseli sotul/ sotia, gandeste-te, oare cati/ cate nu si-au dori sa vina si la a ta/ al tau?
Ochii deschisi la maxim atunci cand intram intr-o relatie. Indicat ar fi sa nu ne bagam cu cineva care nu e genul nostru...
Sa fiti iubiti!

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Eu mi-am spus parerea, sa nu se inteleaga faptul ca am pierdut o ora pentru funda... Mi-e indiferent de chestia asta; important este sa invatam cate ceva.

| ShakeRattleRoll a răspuns:

Sa nu dea pe langa gaura.

| MuciGelatinoşi a răspuns:

*cel mai lung răspuns*

| NorbIdk a răspuns:

Trebuie doar sa iubesti cu adevarat. Daca faci asta esti iubitul/iubita perfecta. Nu e nevoie de raspuns lung ca sa intelegi asta happy.