| GucciMane a întrebat:

Intrebare pentru fete:Va plac baietii tupeisti care trec direct la subiect sau cei timizi?
Va rog sa argumentati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ceri argumente, o să zică toate că vor băieți buni, sufletiști cu respect și toate minunile astea... când de fapt ele își fac relații doar când urlă hormonii în ele și nu mai gândesc limpede cu căpșorul, ci cu păsărica. Și atunci când gândește păsărica, știi și singurel ce le place. Sa fie dominate și luate pe sus.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tu crezi că femeile se combină pentru sex, s-ar putea să te înseli laughing Avem multe alte criterii de selecţie pe lângă cel al capacităţii sexuale a bărbatului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu zic pentru ce se combina, citeste mai cu atentie. Zic doar cand... se combina. Si anume cand le canta hormonii, nu te mai ascunde dupa deget.

Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscut112 a răspuns (pentru Hanhao):

Habar n-ai pe ce planetă trăieşti... Mă şterg la fund cu penisul vostru dacă nu oferiţi ce trebuie. Vouă vă trebuie păsărica şi plătiţi pentru asta de când lumea şi pământul, sub o formă sau alta. Femeile nu leşină când văd o pl proastă.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Hanhao):

Cred că nu m-ai *utut tu vreodată să ştii cât de bună sunt sau nu. Evident, la ce concepţii de ai, nu ai avea nicio şansă. Pe mine mă *te un bărbat cu muuulte alte calităţi, pe lângă penisul lui perfect. :-) Şi de ce crezi? Pentru că merit.

Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscut112 a răspuns (pentru Hanhao):

Am 23 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

"Habar n-are omu' pe ce planeta traieste"... laughing

Dupa care vine explicatia:

1. "daca nu oferiti ce trebuie" - Adica ignoranta, dominare si situatie materiala
2. "platiti pentru asta" - Si banii cine ii primeste?
3. "o **** proasta" - Adica cineva care da doi bani pe voiwinking

Deja incep sa vad cum functioneaza treaba, am mai invatat ceva deja, tu?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Hanhao):

Tu eşti un drăguţ, ce-i drept. Am o curiozitate personală şi dacă vrei să îmi răspunzi, ar fi ok: tu ai o familie (mama, tata, fraţi)? Încerc să înţeleg de unde vin frustrările astea cu privire la femei. Te bătea maică-ta când erai mic? Te urăşti, şi astfel o urăşti şi pe mama ta că ţi-a dat viaţă în loc să te înghită/scuipe? Te-a înşelat femeia cu o persoană foarte apropiată? Cu siguranţă misoginismul tău are o cauză clară. Ai fost vreodată la un psiholog să îţi expui problemele sociale?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este vorba de plată în bani intr'o relaţie, ci de atenţii precum flori măcar o dată pe an, o carte, o escapadă de weekend, o ieşire în oraş sau orice altfel de activitate. Toate implică bani. Nu zic că doar bărbaţii trebuie să plătească pentru ieşiri, dar gesturile astea mici contează mai mult pentru femei, că bărbaţii sunt în general prea orgolioşi să fie "scosi" undeva pe banii femeii. În rest şi femeia trebuie să participe la cheltuielile întreţinerea mâncarea, o eventuală chirie etc.
Pl proastă esti dacă ai impresia că poţi fi fericit şi împlinit fără iubire. Minţi-va cât vreţi şi consideraţi-va zmeii zmeilor că *uteti şi voi din când în când pe câte una, care nu dă doi bani pe voi. Vă lipseşte educaţia din familie: dacă aţi fi crescut intr-o familie în care tatăl vostru ar fi respectat-o pe mama voastră şi mama voastră ar fi fost femei de calitate, cu siguranţă nu mai aveaţi atitudinea asta. Veniţi din nişte familii dezbinate, în care vă urâţi între voi.

Răspuns utilizator avertizat
| вσмвση3ℓ a răspuns (pentru Necunoscut112):

Buna! Respect pentru tine :*, cat te-au injurat astia, nu le-ai raspuns vulgar, ci foarte civilizat. Respect!

Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscut112 a răspuns (pentru Hanhao):

Nu am nevoie de complimente pe considerente fizice. Nu sunt miss şi sunt apreciată de bărbatul meu chiar şi aşa.
Ai dreptul să fii selectiv, evident, doar că singurul criteriu de selecţie al tău este profund superficial.
Şi are legătură modul în care ai crescut în familie si ce ai văzut la ai tai mai mult de cât îţi imaginezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Tocmai l-ai cunoscut pe ala care a mai invatat cate ceva zilele astea despre voi. Asta care iti scrie acum, e rezultatul realitatii din ziua de azi (subliniez - "realitatii", nu idealismelor voastre inchipuite) si a ipocriziei voastre - vezi raspunsul care l-ai dat "mai sus". Tu minte-te singura in continuare. Eu intre timp am sa mai invat despre viata reala si am sa mai las falsele idealisme care m-au tinut in loc pana acum pentru a va raci voi respiratia cu ele.

Gramatica iti lasa de dorit.

| LoveSleep a răspuns (pentru Hanhao):

Scrii corect, te exprimi bine, zici unele lucruri destul de inteligente, cum te-au refuzat atât de multe de ai ajuns în stadiul ăsta?

Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gramatica îmi lasă de dorit? În ce limba este corectă exprimarea asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Daca taceai...

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi da, probabil te referi la realitatea aceea în care femeile au standarde ridicate şi preferă un bărbat cel puţin la fel de realizat ca ele. Dacă eşti "păduche", nu te aştepta să găseşti super femei dispuse să te combine, pentru că NU au de ce să o facă. Până când nu o să ai o carieră ok, studii superioare, un aspect îngrijit, o viaţă socială frumoasă, comportament plăcut faţă de ceilalţi, va trebui să te mulţumeşti cu femeile de teapa ta. Dacă nici alea de teapa ta nu te vor, cu siguranţă ai nişte probleme mult mai profunde decât lipsurile materiale şi cele de educaţie :-)

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gramatica poate sa lase de dorit, nu să îţi lasă de dorit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Stii vorba aia cu fudulia? Insisti sa te incadrezi acolo tu.

Răspuns utilizator avertizat
42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Necunoscut112 limbaj vulgar,dar macar esti sincera apreciez asta,cam asta e adevarul, barbati sunt doar buni de a intretine femeile iar ca recompensa ei primesc sex,asta e valabil si la alte mamifere,deci e ceva normal,dar femeile aleg asa barbati
cei frumosi =buni de o aventura
cei draguti =buni de o relatie,se folosesc de ei in scopuri materiale sau sa aiba copii,familie etc desigur nu exista prea multa iubire in acest caz
baieti draguti intra si in zona prieteniei de care se folosesc cand ele au chef sau cand se plang la tine,desigur ca e si vina baietilor care nu accepta un refuz sau viseaza la fete frumoase dar ei sunt urati,fetele aleg una,femeile aleg alta sa nu uitam asta ok

Hanhao are multa dreptate,se vede ca are experiente multe din care a invatat

as vrea sa mai adaug ca de vina e genetica,asa sunt ele programate genetic sa aleaga baieti frumos,hot si sa se compromita cu unu mai dragut in scopuri materiale,atractia fizica e ceva involuntar

sfaturi =evita prietenile cu fetele, fa-ti prieteni baieti,fi direct,nu sta dupa fundul ei ca disperatul,fi nesimtit cu ele, nu fi un catelus, nu fi sincer, nu declara iubirea, nu i spune ca o placi, fi mai dur, fugi la sala si baga culturism si da, nu crede in ele ca majoritatea mint mult, bafta

bonus arta seductiei si atractia fizica

https://drive.google.com/......tJQTg/view
224067214-Motivatie-Si-Personalitate-Abraham-Maslow

https://drive.google.com/......dIVnc/view
27871946-Abilitati-de-Comunicare

https://drive.google.com/......ZRUUU/view

| Freya1 a răspuns:

Cei cu bun simti care stiu cand sa vorbeasca si ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu practic ceri argumente în momentul când ele nu mai gândesc logic, că am uitat să-mi termin idea laughing

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu d-asta n-ai parte de femei: că habar nu ai nimic despre ele. O femeie n-o să zică niciodată :"vaaai, ce m-as *ute! Ia să mă duc la tipul ăla din colţ să îi propun să ne-o punem."...Ca simplu posesor de penis nu câştigi o femeie. Noi avem nişte criterii bine stabilite după care acceptam avansurile sau după care curtam un bărbat. Noi nu ni se scoală nimic când vedem un bărbat bine, cum vi se scoală vouă când vedeţi o pereche mişto de ţâţe sau buci. Alte lucruri ne cuceresc. Nu degeaba e vorba :"bărbatul trebuie să fie un pic mai frumos ca dracu" :-)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

N-ai tu idee de ce n-am avut eu parte de femei, stai linistita. Ca acum n-am eu mare habar ce va misca voua prin capusorul ala e din cauza ca nu am avut nici o interactiune cu voi pana in prezent. Si de ce? Tot din cauza unei femei. Dar stai linistita ca invat repedewinking

Cat despre "vai ce te-ai f8te cu ala din colt"... nu stiu de unde a mai iesit si asta, nici nu-s curios. Probabil a fost ceva spontan, impins din greseala la suprafata din subconstient?

Ca simpla posesoare de minge e valabil opusul, nu stiu ce ai vrut sa zici cu asta.

Criteriile voastre exista doar in plan "virtual" cand ganditi in liniste la rece in lipsa unui factor de influenta din exterior. In prezenta factorului respectiv, criteriile voastre cam tremura cu umezeala. In nici un caz nu se aplica respectivele criterii de care zici tu in realitate. In realitate exista alte criterii - alea pe care vi le dicteaza pasarica si hormonii.

Nu vi se scoala clar, vi se umezeste in cel mai fericit caz, daca e destul de puternica impresia de dominare si dorinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăia care nu sunt în stare să lege două cuvinte.Îi ador.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ambii ii plac, cel tupeist ca o domina si cel timid ii face toate poftele si are multi bani, ii ofera atentie intalniri etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignore inseamna ca ai ramas fara idei, fara argumente - stii tu cine

Da, "realitatea aia"... aia reala, la aia ma refer. Aia in care cereti experienta si situatie materiala inainte sa oferiti ceva la schimb, indiferent de cine-ati fi si din ce patura sociala ati face parte. Cu cat mai "rupti chiloti'-n cur", cu atat mai mari pretentiile. Aia in care le umflati orgoliile celor care nu dau doi bani pe voi si ii ingropati pe "fraerii fara experienta" si dupa aia va intrebati unde-s barbatii adevarati sau buni sau mai stiu eu cum si de ce toti sunt porci si-n alte feluri. Pai fiindca la aia le-ati oferit toata atentia in exclusivitate, pe aia i-ati "crescut", lor le-ati dat ocazia la viata buna. Si ca orice reactie in lant, astea sunt rezultatele, asta-i starea societatii. reflecta ce ati creat in momentele voastre de "extaz hormonal"

Cariera ok, studii superioare - astea ar trebui sa le ai deja de pe la vreo 15 ani asa daca s-ar putea... ca nu stiu cum se face ca si atunci, cu ani in urma tot astea erau problemele - banii si lipsa de experienta - si atunci erati aceleasi *** ignorante care va uitati doar dupa "jmecherasi" de bani gata si cu tupeu mostenit, indiferent ca voi nu aveati o chifla in stomac sau o ata-n cur si "experienta" zero.

Viata frumoasa, comportament placut - oare te auzi ce tocmai ai debitat? De unde vine viata aia frumoasa si comportamentul ala placut? Oare nu sunt alea niste raspunsuri la tot ce ai primit la schimb din viata? Oare nu cumva vorbim de ceva gen "oul sau gaina"?

"Femei de teapa mea" si "sa ma multumesc" - asta ca sa indice cum gandesti, ca o masinarie, in functie de cifre - Ironic as spune, in lumina faptului ca acum cateva posturi mai in urma vorbeai de "iubire"... Care iubire? Aia de bani si viata buna? Deci am ajuns intr-un final la un comun acord oare?

Ce inseamna 'alea de teapa mea" mai specific dupa tine? Virgine? Fara "experienta"? Sau cu aceeasi situatie materiala? Nu stiu cum sa-ti explic, dar nici unul din criteriile astea nu il gasesc nici relevant, nici un impediment in ceea ce ma priveste personal.

Cat despre educatia mea, tocmai am aruncat-o pe fereastra acum ceva vreme, de cand m-am lamurit cu voi femeile in general. Mi-a atarnat greu in spate vreo 34 de ani de zile. Pot sa-ti spun cu siguranta ca am avut mai multa decat tine. Mai nou si situatie materiala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca jumate din comentariile de aici iti dau lectii cam proaste, niciodatã sa nu te certi sau sa ii adici argumente la o femeie deoarece ajungi nicaieri, cel mai drept o sa plece la altul.
Chestia este ca nu le plac cei tuleisti care trec prea repede, acum Depinde ce intelegi prin tupeu, asta nu inseamna sa te comporti ca un disperat. La fel si dacã esti prea rusinos o sa isi piarda rabdarea cu tine, chiar daca o sa fie interesatã la inceput.
Ramane sa le placa doar cei dominanti, care au incredere in ei, putin aroganti si seriosi.

Răspuns utilizator avertizat
| AleexisViol3t a răspuns:

Imi plac băieții directi, care sa-mi spuna daca simt ceva pentru mine, asumandu-si ceea ce spun, fiind constienti de un eventual refuz.

| Doarof3 a răspuns:

Când vine vorba de a spune ce simți e bine sa fi direct. Însă dacă e vorba de niște lucruri libidinoase nu e bine sa fi direct deloc. Câteodată nu strica sa fi timid, dar când e vorba de exprimarea sentimentelor e mai bine sa fi direct. Uneori nu strica sa fi timid.Depinde de situație.

| nimenisinimik a răspuns:

Daca subiectu e vaginu, atunci da.

| Queen2678 a răspuns:

Nici prea tupeiști, nici timizi. E mai bine dacă vrei sa cucerești o fata sa începi ușor nu cumva sa o speri.