| Liviucu a întrebat:

Intrebare si pentru baieti, cat mai ales pentru fete: Pana unde poate duce ignoranta (aici includ indiferenta totala) unei fete pentru un baiat desi il iubeste enorm de mult? Fetele sa-mi zica de ce Dumnezeu puneti stop unei relatii si tot voi asteptati ca el sa revina desi voi sunteti singurele vinovate iar baietii sa-mi spuna daca au patit asa ceva, dupa cat timp au revenit ele si mai ales cu ce motiv. Sunt curios, mai ales daca raspunsurile o sa fie in masa sa-mi dau seama de unele chestii.

Răspuns Câştigător
| KARINA2012 a răspuns:

Cred ca ai vrut sa spui ignorarea!
Depinde de motivele pentru care o practici, depinde de cat de simtitor sau nesimtitor este cel in cauza.
Cand generalizezi, nu e bine.Nu intotdeauna cei ce gresesc spun stop unei relatii.Mai sunt si oameni care ies dintr-o relatie nu pentru ca au gresit, ci pentru ca li s-a gresit prea mult.
Daca iubita ta este indiferenta si stii sigur ca te iubeste enorm de mult, inseamna ca are ea un motiv. Poate crede ca tu ai gresit, de ce nu o intrebi?

14 răspunsuri:
| Liviucu explică:

Vor mai trece cateva zile si abia apoi voi da fundita. Cel mai bun raspuns va primi fundita si poate ca inca nu a venit. Asa gandesc eu.

| raluk27 a răspuns (pentru Liviucu):

"corectitudinea " unui raspuns e relativa in acest caz

| Liviucu explică (pentru raluk27):

Nu caut un raspuns care sa ma multumeasca pe mine ci astept un raspuns care sa reflecte realitatea lucrurilor, o realitate care este intalnita la cati mai multi indragostiti cu astfel de probleme.

| raluk27 a răspuns:

Daca o fata pune stop, dar baiatul nu a avut nici o vina, inseamna ca tipa nu l-a placut de la inceput. Si mie mi s-a intamplat sa inecp o relatie cu un tip care era relativ placut fizic, dar nu ma atragea emotional. Nu gresise cu nimic, dar am pus stop pentru ca realizasem ca nu m-as fi putut niciodata indragosti si riscam ca odata cu trecerea timpului sa ii fac rau. Am spus gata, dar nu mi-am dorit sa se intoarca.Doar aparent, ea asteapta ca el sa revina. In realitate, nu doreste asta. Daca ea a pus stop exclusiv din vina lui, este normal sa revina el si sa-si ceara scuze. Nu e vorba de orgoliu, ci de corectitudine si educatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de mare poate fii si pana unde ajunge ignoranta unei fete. a unei persoane in general?! Raspunsul cel mai elocvent este orgoliul.Cu cat esti mai orgolios, cu atat dai mai greu inapoi, sau poate chiar deloc.Nu stiu ce sa spun exact pentru ca eu una, nu am facut asa ceva nimanui, insa in cazul de fata, desi fata te iubea, dar a ales totusi sa te ignore cred ca este un semn de alarmare..in sensul ca poate voia ceva mai mult de la tine, si nereusind sa rezolve problema s-a gandit ca singura cale ar fi sa te evite complet.Sri ca se spune ca,"Uneori, cea mai buna cale de a atrage atentia cuiva, e sa nu i. o mai dai ". Sau, nu vreau sa iti scad moralul, poate ca persoana respectiva nici nu te-a iubit..sau a fost o iubire "imaginara", doar perceputa de tine, doar o reflectie a ceea ce ai fi vrut tu sa fie cu adevarat, si ea, poate a ales calea asta pentru a se scuti pe ea insasi de explicatii, pentru a te menaja de o suferinta(desi mai rau ti-a provocat-o)..Nu stiu ce sa mai zic. Sper ca am fost cat de cat de ajutor, tinand cont ca am dat un raspuns asa foarte, spontan, netrecand niciodata prin astfel de situatie!

| gazza01 a răspuns:

Ignorantza unei fete este in functie de ce i'a facut acel baiat, daca e grav, poate sa se desparta de tot de el, chiar daca il iubeste. Pt fetele ambitzioase e relativ usor, iti schimbi numarul si asa nu mai da baiatul ala de tine. Hmm si punem stop pentru ca ne saturam sa ne batetzi la cap laughing din cate am vazut eu, cand pui stop unei relatii, baiatul o lasa mai moale. Si scapam de "stres". Si chiar daca voi vedeti ca e vina noastra ca am dat papucii. E de fapt vina voastra ca ne'ati facut sa facem asta laughing) ne'ati batut la cap... Ma rog, e parerea mea. Bft!

| Valentinné a răspuns:

Eu iti raspund din punctul meu de vedere... ignoranta apare atunci cand o fata este ranita foarte foarte tare, dar din moment ce spui ca il iubeste enorm pe cel de langa ea, nu mi se pare normal sa. l lase asa mai mult de o zi. Apare dorul, apare nevoie de imbratisare, sarut, etc. Are nevoie sa vorbeasca cu el si sa. i fie alaturi. Daca respectiva pune stop unei relatii si asteapta ca tot baiatul sa se intoarca la ea inseamna ca nu stie ce vrea, sau poate doar vrea sa vada ce da din baiatul acela. Oricum... consider ca atunci cand gresesti mai bine iti asumi faptele, si faci in asa fel incat sa nu se ajunga la despartiri si certuri foarte mari. Asa este cel mai bine, din moment ce iubesti faci tot posibilu sa pastrezi relatia si pe cel de langa tine!

| Valentinné a răspuns:

Raspunsul nu a venit pentru ca depinde foarte mult de situatie... de persoanele implicate dar mai ales de sentimente...

| Dana_Balsoiu_1992 a răspuns:

In cazurile astea nu se numeste "iubire" pentru ca atunci cand iubesti faci tot posibilul sa ramai cu persoana iubita. Fetele care fac asta sunt imature si nu stiu ce vor de la viata, se plictisesc repede si cauta ceva nou. Ceea ce simt ele nu este iubire, ci obisnuita cu prezenta persoanei respective. Parerea mea.

| Liviucu explică (pentru Dana_Balsoiu_1992):

Asa este. Multumesc de raspuns.

| Dana_Balsoiu_1992 a răspuns (pentru Liviucu):

Cu placere

| CadeamiarMaseaua a răspuns (pentru Liviucu):

Dai si o funda laughing

| atige a răspuns:

Parerea mea e sa-ti faci un breton la vene si scapi de problemele astea happy