| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea e adresata doar baietilor care sunt implicati in relatii serioase.

Cum credeti ca ati reactiona daca ati afla ca fata cu care sunteti intr-o relatie stabila, va insala in secret, cu o alta fata?

Rog raspunsuri serioase, ma intereseaza in ce mod credeti ca v-ar afecta relatia, nu ce fantezii aveti voi cu doua femei. Am observat ca barbatii nu prea trateaza alte femei ca pe o amenintare, chiar daca amenintarea este destul de evidenta. Ca si cum nu am putea constientiza 100% o astfel de realitate.

24 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Eu m-am sarutat cu o fata in fata prietenului meu, desi a fost in joaca, pentru o poza, i'a picat fata, in mod normal tot inselat este nu? acum depinde cat tii tu la ea, daca o iubesti o ierti, dar ce a facut cu fata aia? rolling on the floor nu stiu man aici e chiar o problema mare thinking

| anonim_4396 explică (pentru Bianca1001Bia):

Nu e chiar inselat, tu practic te-ai jucat putin cu el. Eu ma refeream la o relatie serioasa, bazata pe sentimente. Da, presupun ca poti considera ca e tot inselat, intr-o anumita masura, dar nu la nivelul la care ar fi inceput sa-si faca griji in privinta relatiei dintre voi. Adica el nu o percepea pe respectiva ca un posibil adversar sau oponent la modul la care barbatii se percep unii pe ceilalti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dragostea dintre 2 femei in general nu ameninta stabilitatea unei familii. Poate sa te afecteze doar sentimental stiind ca o parte a iubirii se revarsa asupra altei persoane.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Cum adica nu afecteaza stabilitatea unei familii? Nu e plauzibil ca in final sa o aleaga pe ea in locul tau?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e neaparat sa se produca asa ceva deoarece in acel caz ea are o orientare sexuala 100% diferita de cea necesara intemeierii unei familii heterosexuale. In cazul in care nu renunta la familie este vorba doar de satisfacerea unei fantezii posibil trecatoare.

| mihai69 a răspuns:

A mea (fosta) m-a înșelat cu altul. Și eu pe ea, de ce să mint... Oricum ar fi, chestia DOARE, dacă e vorba despre sentimente adevărate. Nu contează sexul.
La modul anecdotic: eu nu am fost foarte afectat de infidelitatea ei și nu i-am reproșat-o niciodată (am realizat pe urmă că probabil nici nu o iubeam așa cum ar fi trebuit, sau sentimentul se uzase); ea în schimb a suferit la fiecare „greșeală" de-a mea. Deși nu căutam o relație cu fetele alea, ci doar sex.
Culmea a fost când am vrut să ne despărțim, că nu mai vroia să mă lase!
Așadar, în unele cazuri se poate să fie și „rău cu rău, da' mai rău fără"!

| Emilian65 a răspuns:

I-as da papucii si as gasi o alta prietena care sa ma iubeasca doar pe mine.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Foarte bine, doar na, profita de ocazie cand pica! Daca nu pui mana cand e momentul o sa regreti mai tarziu si o sa ramai cu mana drepta, ca aia o sa plece cu prietena ei!

| Lawliet14 a răspuns:

La mintea ta cred ca o bati cu ranga. laughing Inainte sa te superi, eu zic sa studiezi bine ambele persoane. Bine, daca te-a inselat pentru ca tot inselat se cheama nespunandu-ti tie, atunci s-a cam saturat de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Lawliet14):

Cel mai folositor raspuns, sunt foarte tentat sa-ti dau... funda.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As rupe relatia. de ce? nu conteaza cu cine ma inseala, daca a facut-o inseamna ca nu sunt "destul" pentru ea, si m-ar face sa ma simt ca ultimul rahat de pe planeta.

Răspuns utilizator avertizat
| DjNick112 a răspuns:

Cu siguranta foarte aiurea, am patit la viata mea, nu m-a inselat insa era alta chestie, in fine, nu mai stau sa explic acum, uite-te la raspunsurile mele daca vrei sa vezi

Concluzia e urmatoarea, eu cel putin am iubit cu adevarat, eram indragostit in adevaratul sens al cuvantului, si la final ma simteam aiurea tare, eram ca un mort care traia, ca un om care e pe moarte si se chinuie foarte tare, doar moartea il scapa de durere, asa ma simteam si eu, a trecut 3-4 ani de atunci si inca am acea senzatie, ideea e ca nu ai ce face, rabzi

| anonim_4396 explică (pentru DjNick112):

Senzatia este aceeasi ca cea pe care o experimentezi cand afli ca te-a inselat cu un barbat sau e diferita, avand in vedere ca situatia iese putin din "normalitate". Asta presupunand ca ai fost inselat de mai multe ori happy

| DjNick112 a răspuns (pentru anonim_4396):

(y)

| anonim_4396 explică (pentru DjNick112):

Stai linistit, suntem in aceeasi barca, nici tu nu pari sa fi citit intrebarea, pentru ca daca o citeai, nu mai raspundeai... Mai usor cu reprosurile cand si tu ai ciocolata in coltul gurii.

| DjNick112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu incercam sa iti explic niste chestii ca de la barbat la barbat, stai linistit ca nu am nici 17 nici 19 ani, nu stau sa ma contrazic cu tine

| Bogdan6969 a răspuns:

Pai avand in vedere ca este in secret e la fel ca si cand m-ar insela cu un barbat. Posibil ca are orientari nesigure... Reactia ar fi aceeasi,,, La revedere, pa "!

| Coquineagra a răspuns:

Desi se stie ca femeile inseala cu sufletul, si ca e mai grava situatia decat cea in care un barbat inseala, sunt si femei care mai cauta o aventura din cand in cand, just sex. (la fete e mai deasa curiozitatea aia sa vezi cum e)

acum depinde de cat de "serioasa si "profunda" e relatia cuplului in cauza, depinde de fiecare barbat (de cum gandeste, cat e de deschis la minte, cat e de permisiv) cand e vorba de reactia sa.

eu sunt constienta ca poti iubi 2 persoane in acelasi timp, nu exista monogamie.

daca as fi barbat si as afla, as comunica cu ea, nu as termina-o definitiv, pentru ca in fond, nu sunt genul care sa se cupleze cu cineva de care nu e atrasa total...si e greu sa gasesc persoane care-mi seamana si cu care sa am o chimie buna.

desi ma indoiesc, daca as fi fost barbat, as fi fost un insensitive bastard care sarea din floare in floare si mi-as fi bagat daravela, treceam la urmatoarea.

stiu, nu mi-e adresata intrebarea, dar asa is eu, ma bag unde nu am voie.

| anonim_4396 explică (pentru Coquineagra):

Neah, tu ai voie happy

| Berbert a răspuns:

In primul rand consider ca homosexualii sau lesbienele sunt niste persoane care au intr-adevar probleme grave. aici ma refer la faptul..ca sa dau un exemplu: un bolnav psihic ce are halucinattii ar spune ca vede pe cineva in fata si sta de vorba cu acea pers imaginara, in realitate cei din jur observa problema acestuia, adica pretinde ceva ca este adevarat, in realitate fiind fals. La fel cu travestitii, pretind ca-s femei, dar au din greseala corp de barbat, este, sub o alta forma, acelasi lucru. Pretinde ca ceva este adevarat, toti cei din jur vazand care este adevarul de fapt. Eu in niciun caz nu condamn pe acesti oameni sau ii fac nebuni, NU doar consider ca au aceste probleme cine stie probabil datorate copilariei indepartate nefericite, dureroase, a parintilor ce au lipsit din viata lor, a lipsei uriase de afectiune, iubire sau a altor probleme, in schimb cred ca sunt niste oameni extraordinari, doar ca ar trebui sa lupte cu aceasta tulburare, fiindca dupa parerea mea sunt orbiti, hipnotizati, coplesiti de atractie, ceea ce n-are nicio legatura cu iubirea adevarata si se vor alege in viata cu tot mai multe neimpliniri. altfel... din punctul meu de vedere daca prietena mea m-ar insela cu o fata, poate c-as incerca sa o ajut mai mult sa inteleg ce se intampla cu ea. si de simtit...normal m-as simti ciudat, asta ar fi raspunsul.

| anonim_4396 explică (pentru Berbert):

Si acum... diferenta pe care posibil c-as simti-o la nivel emotional dintre a te insela cu un barbat si respectiv o femeie ar fi: dac-ar fi c-um alt barbat, m-ar afecta rau, profund fiindca dupa mine intre un barbat si o femeie poate exista iubire nu doar atractie/dragoste, foate lua nastere un copil, etc, daca in schimb ar fi cu o femeie, m-as simti in primul rand ciudat, apoi probabil dupa o perioada de plasat creierul la aer conditionat, as incerca s-o ajut, sa-i fiu aproape atat cat imi sta in putinta, acum bineinteles ca astea-s teorii, cine stie cum as reactiona in realitate...

| Binladen220 a răspuns:

Ti-ar face un bine daca te-ar insela