| sapinto a întrebat:

Intrebarea e:
De ce unora va place sa speriati oamenii degeaba?

vad uneori ca mai intreaba cate o fata cate un baiat... daca e posibil sa ramana insarcinata in cazul unui contact sexual neprotejat in care baiatul NU a ejaculat in vagin si incep unii sa sara cu raspunsuri gen "asteapta-te la o sarcina daca sunteti inconstienti" "lichidul pre ejaculator contine spermatozoizi" "pe parcursul actului sexual sunt eliminati mari cantitati de sperma"
Ma numai speriati lumea degeaba oh go on ca is tineri si ei!
Eu am facut sex de nenumarate ori fara prezervativ fara nimic oh go on si nu a ramas nici una niciodata insarcinata... prieteni de ai mei la fel
e adevarat ca trebuia folosit prezervativul pentru boli dar nu mai speriati atata tinerii!
Cati dintre voi a-ti lasat vreo fata insarcinata fara sa ejaculati?
Cate dintre voi a-ti ramas insarcinate fara sa ejaculeze?
Intreba-ti un medic si consultati putin anatomiawinking
Sperma vine din testicul
Lichidul pre - ejaculator vine din cu totul alta parte happy de pe langa prostata daca nu ma insel
Deci nici o legatura una cu alta

3 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Nu cred ca e chiar asa, se dau raspunsuri din astea pentru ca atata timp cat contactul este neprotejat nu pot fi sanse 100% ca nu ramai insarcinata, dar tu ai fost norocoasa.winking

| JustDoIt456 a răspuns:

Ideea ta e buna, dar, nu este de ignorat faptul ca doamne fereste se poate intimpla asta, e chiar atit de greu sa ia masuri de contraceptie?

| sapinto explică:

Se dau raspunsuri proaste!
1. Lichidul Pre-ejaculator NU contine spermatozoizi.
2. Nu sunt "Norocoasa" ca sunt baiat laughing)
3. Chiar daca ar fi 2-3 mii de spermatozoizi adunati de lichidul pre-spermatic de pe drum... ce sanse au? simplu... au sanse incredibil de mici tongue de ce crezi ca la o ejaculare normala is miliarde de spermatozoizi si ajunge 1 doar la final? un calcul ar rezolva problema de la miliarde de spermatozoizi la 2-3 mii e o diferenta enorma!