| Dracushorul a întrebat:

Intrebaree. Intrebareee.
Cum as putea sa trec mai repede de emotivitatea mea?
Sincer, a inceput sa i-mi placa de o fata.Stiu ca nu e vremea sa am prietena, am implinit doar 14 ani.
Si as vrea sa discut mai mult cu ea dar ea e sociabila, glumeata cred ca posibil si populara.
Si ma intreb cum sa trec de rusinea mea? Aveti vreun sfat prietenesc. V-as oferi orice daca as putea sa trec de ea. T. T

4 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Timiditatea scap de ea usor usor nu reusesti din prima poti discuta cu ea vorbi lasa lucrurile sa curga de la sine...nu te implica emotiv prea tare poate fi o relatie trecatoare din aceste relatii inveti.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

La varsta ta e devreme pentru sex, insa o prietena nu cred ca-ti interzice nimeni sa ai. cum ai spus o placi, inseamna ca a venit momentul primei iubiri. in viitor iti vei aduce aminte ca ea a fost prima ta dragoste, asa ca nu fa in asa fel sa fie o amintire neplacuta. daca e sociabila cu atat mai bine, nu trebuie decat sa o saluti, o intrebi ce face si restul vine de la sine, gasesti tu un subiect pe moment... incepi sa-i devi prieten si sa vorbiti cat mai mult, iar dupa un timp cand vezi ca ea incepe sa se bage cu tine in seama ii spui ca o placi si ca e prima ta iubire si ar fi frumos sa ai amintiri placute peste ani cu ea...

| STEFANXxX a răspuns:

Ce tot vorbesti ma? Ai 14 ani? Eu cunosc persoane care au doar 12 ani si se intilnesc deja.Dar tu crezi ca te simti copil, dar nu la 14 ani de abia se incepe adolescenta, iar tu ai nevoie de o fata.Fii si tu glumet si mai indraznet. Vorbeste despre ce iti place mai mult sa faci,despre scoala,prieteni,carti, filme, orice poti vorbi si apoi zii ce iti place la ea ex:imi plac ochii tai.Sigur te vei rusina dar nu e nimic greu in asta sa stii si apoi incearca sa fii tot timpul linga eawinkingSUCCES

| FlavDinNou a răspuns:

Inceara sa te bagi cu ea in seama.Atragei atentia. Daca invatati in acceasi clasa poti sa faceti teme. Invito acasa sa va uitati la la un film.Iti recomand filmu Friends with Benefits 2011 sa te uiti la el chair daca nu ai curajul sa o inviti.Ati putea sa ramaneti macar prieteni cu benefici. Uita-te la film o sa afli acolo.