| DeeeaA a întrebat:

Invitatie la masa familiei lui. Cum fac sa evit apropourile tuturor referitoare la mine? Vor fi si cunoscuti de-ai mei. Apropouri care vor fi batute sunt sigura ca vor fi. Desi nu suntem un cuplu(deocamdata-abia ne cunoastem), lumea care va fi prezenta acolo e la curent cu intalnirea noastra ce a avut loc in directia aia. Sa nu merg cu mana goala asa-i? Sau sa fac impresie buna parintilor? Nu e vorba de soacre...nora si asa mai departe dar totusi. Ma gandesc ca va fi ciudat.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Nu eviti aceste apropouri.
Spui ca va descoperiti inca, ca directia e cea indicata si ca desi ai vrea sa spui mai multe, nu ai cum.

Si dai exemplul cu orezul la fiert: daca maresti focul se arde. Daca il lasi la foc mic oese atat de bun incat il mananci pe tot. Iar tie nu iti place orezul ars.

1 răspuns:
| grab a răspuns:

Persoanele curioase pot fi usor combatute cu propriile formulari.
daca te intreaba ceva incomod zici ca nu te asteptai la felul asta de curiozitate si ca poti sa ii raspunzi mai tarziu pentru ca e destul de complicat raspunsul si nu vrei sa rapesti atentia si timpul tuturor cu aspecte care tu crezi ca tin de intimitatea persoanei.