| anonim_4396 a întrebat:

Ioi...cum sa incep..Deci tin la doi baieti, si stiu ca amandoi ma iubesc. Unul e iubitul meu si celalat e fostul.Fostul m-a inselat, insa stiu ca s-a schimbat si imi jura intruna ca nu o va mai face.Ma roaga sa-l iert. Ce sa fac? Va rog ajutor! Dau fundastraight face

Răspuns Câştigător
| FallenDemon a răspuns:

Hey. Sincer mi se pare nasol ca esti indragostita de fostul si de actualul... incearca sa te pui un pic in locul actualului sa vezi cum se simte el... si-n plus fostul te-a inselat poate acum s-a schimbat dar poate o sa revina cum a fost? crezi ca merita sa-l lasi pe actualul care poate te iubeste din suflet pentru fostul care ti-a frant inima thinking Merita sa renunti la clipele frumoase alaturi de actualul thinking Gandeste-te! Decizia e a ta happy

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din moment ce te a inselat odata te va insela si in viitor [daca vei fi cu el]pentru ca deja are in sange obiceiul asta, zici ca s a schimbat dar eu nu prea cred in povesti nemuritoare si o sa te convingi si tu de asta pe parcurs, sti vorba aia.,, lupul isi schimba parul dar naravul ba,, c am asa i si in realitate

| Creaatzaa a răspuns (pentru mona):

Ca sa se schimbe a mers la liceul teologic. Deci eu cred ca s-a schimbat.Macar putin...

| Lucky9441 a răspuns:

Pune`te cu burta pe carte copila. Si lasa baietii ca ai timp.

| Azµre a răspuns:

Ai prieten nu te mai uita înapoi, mai ales într-un trecut nu prea colorat, te-a înșelat și te va înșela și cu altă ocazie. Rămâi cu baiatul cu care ești acum.

| anonima3389 a răspuns:

Eu una pot sa iert orice, dar nu si inselatul. daca te-a inselat ins k nu te iubea si nu te merita, deci ramai cu actualul.

| Bubu4 a răspuns:

Buna.
Eu sunt de parere sa ramai cu prietenul actual, pentru ca o data ce ai trecut peste o relatie, nu are rost sa te intorci de unde ai plecat. Gandeste-te ca te-a inselat, oricat s-ar schimba nu va scapa de obicei.O data ce te-a inselat trebuie sa ai in vedere ca iubirea pe care o simtea pentru tine nu era atat de puternica.Un baiat care isi iubeste cu adevarat prietena, nu va cauta sa o raneasca, in nici un mod. Si din proprie experienta iti spun ca nu are rost sa il lasi pe fost sa intre in viata ta, dupa ce a fost atat de impertinent sa se gandeasca doar la el. Lucrurile ar fi fost altfel daca el te-ar fi cautat exact dupa ce te-a inselat, sa iti arate ca ii pare rau ca a facut asta, sa discutati. dar asa, nu mai are nici un rost! ai grija de tine si uita trecutul pentru a te putea bucura de prezent alaturi de cel ce este langa tine acum.

| Emma112 a răspuns:

Depinde pe cine placi tu mai mult.
Scrie pe o foaie toate lucrurile care iti plac si care nu iti plac la ei, si apoi ai sa-ti dai seama mai bine la care tii mai mult.
Si nu conteaza daca te-a inselat, daca tii la el, mai risca o data!
O data si gata big grin laughing

| alynushhhh a răspuns:

Stii vorba aia? nu da pasarea din mana pe cea de pe gard! mda parerea mea e sa ramai cu actualul pentru ca cine te inseala odata o va face si a doua oara in plus nu ai de unde sa stii cat de mult s-a schimbat respectivul oricat de mult ti-ar jura si oricat de mult ai crede tu asta!

| SnyVi a răspuns:

Daca te-a inselat nu ar mai trebuii sa ai incredere in el.Nu vorbele(scuzele) ci faptele sunt importante.

| Emma112 a răspuns (pentru SnyVi):

Eu nu sunt de acord cu tine straight face
Mai gresim, dar sunt persoane care chiar se schimba. De ce sa nu incerce?

| SnyVi a răspuns (pentru Emma112):

Este exact cum a spus si Azµre sansele sunt mari ca acel baiat s-o insele din nou...

| Emma112 a răspuns (pentru SnyVi):

Da mai dar ma refeaream daca tine mai mult la asta care a inselat-o.
Si daca il cunoaste, si zice ca s-a schimbat, s-ar putea sa fie asa happy
Nici eu nu pot sa iert tradarea, dar in schimb cred ca oamenii se schimba si s-ar putea ca ei sa fie fericiti.
Acum ea face cum vrea big grin

| Lavyyyy a răspuns:

Un baiat cand te inseala iti spun sigur ca o va face si a doua oara ti-o spun din propria experienta, daca stii ca actualul tine la tine ramai cu el si lasa-l pe fostul, trebuie sa alegi pe unul dintre ei, pentru ca nu e bine nici ce faci tu, baietii vor raspunsuri de la tine.Succes sper ca te-am ajutat.