| ottonnnel a întrebat:

...is nou pe aici. poate ma ajutati si pe mine. tocmai m-am despartiti de prietena mea. o relatie de 1 an jumate. o iubesc. dar de 6 luni zice ca ii mai place de o pers. dar a zis ca ma iubeste pe mine. mi-a aratat asta de multe ori. dar cum poti sa iubesti o pers si sa ii zici ca iti mai place de cineva. ca tie dor de el si ca te atrage. o iubesc. si ea zice ca ma iubeste. ce sa fac. ne-am desp... si mie gandul doar la ea. am ieratato de n - ori

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Daca doar este atrasa si de altcineva si ii este dor de acea persoana e una. Daca se si intalnesc, ba mai si-o si trag in continuare, se schimba situatia.
In prima situatie nu ai avea de ce sa o ierti. Faptul ca o atrage altcineva dar se rezuma la tine demonstreaza ca deja a ales. Eu as aprecia un astfel de gest la o partenera, mai ales daca iti si marturiseste acest lucru, semn ca se si increde in tine.
Daca in schimb e a doua situatie, trebuie sa te hotarasti daca te multumesti cu atat sau iti doresti mai mult. Sunt cupluri care nu considera fidelitatea ca o conditie obligatorie, acceptand relatii paralele in anumite limite, bine stabilite. Daca nu esti dispus sa accepti o astfel de relatie, mai bine renunta pana nu e prea tarziu. Sa nu iti faci iluzii ca se va schimba in timp.

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca merita sa iti bati capul! Nu e normal sa ii placa si de altcineva si mai ales sa iti si spuna in fata stiind ca te raneste. Ce sa mai zic ca iti spune ca pe tine te iubeste. A fost mai buna despartirea, dar tu hotarasti ce vei face pe viitor!

| georgiana a răspuns:

Lupta pentru ea daca pe tine te iubeste, sigur este confuza.Fii alaturi de ea si demonstreaza-i ca tu esti pentru ea.Nu o forta, lasa-o sa-si puna in ordine gandurile.