| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc foarte mult o fata. Cred ca e jumatatea mea. Dar ea nu vrea sa fie cu mine. Stiu ca simte ceva pentru mine, dar sustine ca nu poate sa se indragosteasca de mine. Eu cred ca totusi nu vrea. Stiu ca daca as renunta la ea as regreta toata viata pentru ca e exact fata ce mi-am dorit-o intotdeauna. Mi-ar fi aproape imposibil sa fiu cu altcineva. Ce ar trebui sa fac? As avea sanse sa fiu vreodata impreuna cu ea? Ce ma sfatuiti?

7 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Incercarea moartea n`are tongue

| amberjuly a răspuns:

Abia dupa ce esti cu cineva o perioada mai mare iti dai seama daca vrei sa-ti petreci toata viata cu ea sau nu. Nu poti numi iubire un sentiment care nu e reciproc, e o pasiune si cu cat mai inaccesibila e persoana data cu atat mai puternica e. Daca nu ai petrecut suficient timp cu persoana data nu poti sa o cunosti atat de bine incat sa spui ca e jumatatea ta. Nu stiu ce varsta ai. Ce ar trebui sa faci? Sa nu fii foarte insistent, asta sperie pe multi si ii indeparteaza... pari obsedat si nimeni nu e pregatit sa-ti ofere f mult din prima. Probabil ai avea sanse daca ai lua-o mai usor, nu trebuie sa te iubeasca din prima zi... oamenii se indragostesc treptat si dragostea se construieste zi de zi... exista pasiunea de inceput si apoi totul e timp... sa vezi ca dupa ce cunosti persoana data si o iubesti exact pentru ce este... o iubesti altfel, mult mai profund.

| Ys a răspuns:

Pai ia-o usor...arata-i k o placi fiti impreuna unul langa altul... ajut-o cand are nevoie...si pana la ura isi va da seamana k u o placi...:p

| masly a răspuns:

Poti sa incerci. sa mergi la ia k un buchet de trandafiri... nu stiu sa o faci fara sa vrea sa se indragosteasca de u... sti uitate si u la filme de dragostetongue succes:*

| SimpleSergio a răspuns:

Fii dragut.de bun gust! politicos...in niciun caz.nu incerca scene romantice.cu buchete de trandafiri si prostii oh go on.fii spontan. Auzi dar tu nu ar trebui sa stii toate astea la varsta asta? La 15-16 ani ce faceai? jucai cs si wow?straight face hmm.scuza-ma! Cu totii avem nevoie de sfaturi happy. Daca nu stii cum se procedeaza...Invata! cum trebuie sa te porti cu femeile in zilele noastrewinking. ce le place.si invata sa fii asa!happy Hai capul sus! o zi buna!

| nicoleta_5825 a răspuns:

Icearca pentru unceput sa nu te agiti prea tare pentru ca o poti supara cu insistntele tale, incearca sa te mentii pe pozitii, fiind un amic bun pentru ea, asta pentru inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Am douazeci si unu de ani si o cunosc de aproape sase ani. Sentimentele pentru ea au aparut descoperind cine este. Insa incep sa cred ca intr-adevar a devenit o obsesie.